Pradinukams 365 dienų viešojo transporto bilietas kainuos 10 Eur

Pradinukams 365 dienų viešojo transporto bilietas kainuos 10 Eur, juos bus galima įsigyti jau nuo rugpjūčio 15 dienos.

Įsigijus šį transporto bilietą ir juo papildžius Vilniečio kortelę ar m.Ticket , jis bus aktyvinamas, kaip ir kiti viešojo transporto bilietai, o po aktyvinimo galios 365 dienas.

Šiuo metu Vilniaus mokyklose mokosi daugiau 21 tūkstantis pradinių klasių moksleivių. Atlikto tyrimo duomenimis, apie 25 proc. 1-4 klasių moksleivių į mokyklą keliauja viešuoju transportu .Tikimąsi, kad šiuo Tarybos sprendimu kelionę į mokyklą autobusais ir troleibusais išbandys daugiau pradinių klasių moksleivių.

Numatoma, kad tai taip pat turėtų sumažinti savivaldybės išlaidas pradinių klasių moksleivių lengvatinių bilietų kompensavimui – skaičiuojant dešimt mokslo mėnesių, iki šiol tai sudarė apie 1,3 mln. Eur.

Analogiškas bilietas galioja ir asmenims, sulaukusiems 80 ir daugiau metų bei nukentėjusiems nuo 1939-1990 metų okupacijų: politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams. Be to, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos. Šiuo bilietu papildžius Vilniečio kortelę, jis aktyvinamas viešojo transporto priemonėje kaip ir visi kiti bilietai. Vilniuje senjorų bilietus šiuo metu jau įsigijo beveik 20 tūkstančių senjorų.

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. vrt@vilnius.lt