Sostinės Taryba patvirtino žemės mokesčio tarifus 2016 metams

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nustatė 2016 metų Žemės mokesčių tarifus privačiai žemei, esančiai Savivaldybės teritorijoje.

Laikantis Savivaldybės mokesčių politikos vientisumo, buvo nuspręsta žemės mokesčių tarifų nekeisti ir palikti galioti tokius pačius kaip 2015 metais, išskyrus vieną naujovę – gyvenamosios žemės sklypams Vilniuje tarifas sumažintas nuo 0,3 proc. iki 0,2 proc.

Didesnis 0,4 proc. mokestis bus taikomas komercinės paskirties objektų, pramonės bei sandėliavimo objektų teritorijų žemei. Neprižiūrintys ar nenaudojantys savo žemės asmenys, kaip ir iki šiol, mokės daugiau – 3 proc.

Tarybos sprendimu tam tikroms žemės savininkų grupėms yra numatytos lengvatos. Pensinio amžiaus, riboto darbingumo (nuo 0 iki 40 proc.) asmenims ir nepilnamečiai vaikams taikomas 10 arų neapmokestinamas dydis su sąlyga, kad šių žemės savininkų šeimose nebus darbingų asmenų.

Dar viena naujovė – nuspręsta mažinti 70 procentų žemės mokestį tiems, kurių sklypai patenka į teritorijų planavimo dokumentuose numatytas urbanizuojamas infrastruktūros teritorijas, ne tik neurbanizuojamas, kaip buvo iki šiol.

70 proc. mokesčio lengvata numatyta ir tiems žemės savininkams, kurių sklypai patenka į teritorijų planavimo dokumentuose numatytas neurbanizuojamas ir urbanizuojamas infrastruktūros teritorijas.

Per 2014 metus Vilniaus savivaldybė surinko 7,3 mln. Lt (2,1 mln. Eur.) žemės mokesčių. Prognozuojama, kad biudžeto pajamos iš žemės mokesčio didės apie 20 procentų. Per 2015 metus planuoja gauti – 2,5 mln. Eur. (8,8 mln. Lt).

Šis sprendimas dėl Žemės mokesčio tarifų įsigalios nuo 2016 m. sausio 1 dienos.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt