„Kino pavasario“ direktorei – Vidai Ramaškienei įteiktas Barboros Radvilaitės medalis

Balandžio 17 d., Vilniaus meras Artūras Zuokas įteikė festivalio „Kino pavasaris“ direktorei Vidai Ramaškienei Barboros Radvilaitės medalį. Tai apdovanojimas už visuomeninės ir profesinės veiklos įtaką Lietuvai ir jos sostinei VilniuiI. Pasak A. Zuoko, V. Ramaškienės dėka jau daugelį metų „pavasaris Vilniuje prasideda ne vyturių grįžimu, o drauge su „Kino pavasariu“, kuris kasmet į sostinę sutraukia vis daugiau žiūrovų bei garbingų svečių iš viso pasaulio“.

„Esu labai laiminga, nes darau gyvenime tai, ką noriu daryti, o mano sumanymus priima ir padeda įgyvendinti šeima, draugai, festivalio komanda, Savivaldybės darbuotojai. Šį apdovanojimą priimu kaip didžiulį įsipareigojimą ateičiai“, – dėkodama už šį reikšmingą Vilniaus miesto savivaldybės įvertinimą, kalbėjo V. Ramaškienė.

V. Ramaškienė – daugiau nei 30 metų puoselėja ir populiarina europietišką kiną Lietuvoje ir rūpinasi lietuviško kino sklaida už šalies ribų. Ji ir buvo viena pirmųjų, kurios iniciatyva šalyje imtasi rodyti Europos režisierių sukurti filmai. V. Ramaškienės vadovaujamas kino teatras „Lietuva“ tapo „Europa Cinemas“ – Europos nepriklausomo kino teatrų tinklo – svarbia dalimi: jame įvyko daugybė reikšmingų tiek Lietuvos, tiek Europos režisierių premjerų.

Apdovanojimo Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto medaliais steigėja yra Vilniaus miesto savivaldybės taryba. Juo pagerbiami labiausiai Vilniui nusipelnę žmonės. Barboros Radvilaitės medaliu apdovanojamos moterys, Žygimanto Augusto medaliu – vyrai.

Lig šiol Barboros Radvilaitės medaliais apdovanoti asmenys:

2002 m. už nuopelnus Lietuvai ir Vilniui – teatralė, režisierė, pedagogė, bibliotekininkė, visuomenininkė Beatričė Kleizaitė -Vasaris.

2005 m. už labdaringą veiklą – pianistė, pedagogė, visuomenės veikėja Gražina Ručytė-Landsbergienė.

2005 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai, baleto menui ir kultūrinių ryšių puoselėjimą, Lietuvos ir Vilniaus vardo garsinimą – baleto artistė, choreografė Maja Pliseckaja.

2007 m. už nuopelnus Vilniaus miestui – literatūrologė, germanistė, teatrologė Irena Veisaitė.

2010 m. už nuopelnus Vilniaus miesto kultūrai – literatūrologė, rašytoja Viktorija Daujotytė-Pakerienė.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt