Socialinė akcija “Nustokime barti, pradėkime girti” mokys tėvus gražiai kalbėti su savo vaikais

VšĮ Paramos vaikams centras balandžio 20-26 dienomis visoje Lietuvoje vykdys socialinę akciją “Nustokime barti, pradėkime girti”. Šia akcija siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į emocinės prievartos prieš vaikus problemą. Akcijos metu kviesime atsisakyti vaikus žeidžiančių žodžių, ir dalinsime žodžius, kuriais suaugusieji gali pagirti ir paskatinti vaikus.

Emocinė prievarta prieš vaikus yra visų prievartos rūšių prieš vaikus pagrindas. Gąsdina šio reiškinio paplitimas ir jo toleravimas mūsų visuomenėje. Vaikų auginimas ir ugdymas paremtas pagarba vaiko orumui, turi būti prioritetinis klausimas, siekiant pagerinti visuomenės ir ypač vaikų psichologinę savijautą ir psichinę sveikatą.

Akcija Vilniaus miesto savivaldybėje (prie pagrindinio įėjimo) prasidės balandžio 22 d. 11.30 val. Prie šios akcijos taip pat prisidės ir Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai.

Šiuo laiku kartu su savanoriais Savivaldybės darbuotojai kvies praeivius dalyvauti akcijoje, užrašyti į korteles žodžius, kurių jie nebevartos auklėdami savo vaikus, ir korteles su užrašytais žodžiais ragins mesti į tam skirtą dėžę. Atsikratę netinkamų žodžių, suaugusieji gaus kortelę su vaiką pagiriančiais ir skatinančiais žodžiais.

Akcija vyks visoje Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kitose savivaldybėse

Akciją “Nustokime barti, pradėkime girti” organizuoja ir remia VšĮ Paramos vaikams centras ir bendradarbiaujančių organizacijų tinklas Eurochild.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt