Vilniuje paminėta Pasaulinė kultūros diena

Balandžio 15 d. Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje vyko renginys „Čiurlionio įkvėpti“, skirtas Pasaulinei Kultūros dienai. Už kultūros darbuotojus buvo aukojamos Šv. Mišios.

Po mišių koncertavo žymiausi Lietuvos pianistai, profesoriai J. Karnavičius, B. Vainiūnaitė, S. Okruško, A. Žvirblytė ir R. Zubovas, nusipelnę aktoriai E. Gabrėnaitė, A. Giniotis, A. Bialobžeskis, dainavo Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos choras, vadovaujamas dirigento Romualdo Gražinio.

Pažymint 140-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines ir 80-ąsias N. Rericho pakto pasirašymo ir Pasaulinės kultūros dienos atsiradimo metines, Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros skyrius ir M. K. Čiurlionio namai taip pat inicijavo programą „Čiurlionio įkvėpti“, skirtą vilniečiams ir sostinės gimnazijų moksleiviams.

Balandžio 15-osios rytą Vilniaus gimnazijose vyko jungtiniai gimnazistų ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokinių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų ir styginių kvarteto „Fabula Rasa“ atlikėjų muzikiniai literatūriniai renginiai, kurių metu skambėjo ištraukos iš 1902 metais Leipcige rašyto M. K. Čiurlionio laiško jaunesniajam broliui Povilui, buvo atliekami kompozitoriaus muzikiniai kūriniai.

Renginiai tą pačią dieną vyko ir Antakalnio, Gabijos, Karoliniškių, Mykolo Biržiškos, Salomėjos Nėries, Simono Daukanto, Šv. Kristoforo, Užupio, Vytauto Didžiojo ir Žvėryno gimnazijose.

Balandžio 15-ąją Lietuvoje devintą kartą minima Pasaulinė kultūros diena, kuria siekiama paskatinti saugoti žmonijos kultūros vertybes, sutelkti savo etninių šaknų pažinimui, priminti apie etikos svarbą ir taikos kaip kultūros pagrindo siekimą visose gyvenimo srityse.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt