Savivaldybė nesutiks atgaline data įteisinti aplinką darkančias nelegalias statybas Užupyje

Dėl Zarasų g. 15 žemės sklype vykstančių statybų Savivaldybė kreipėsi į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekciją, prašydama skubiai išsiaiškinti, ar nėra pažeidimų. Savivaldybę pasiekė skundai, jog iškilo daug aukštesnis daugiabutis, nei buvo suderinta projekte ir išduotame statybos leidime, ir baiminasi, kad nekilnojamojo turto vystytojai šiuo metu siekia tvirtinti detalųjį planą – didinti pastato aukštingumą, taip norėdami įteisinti ne pagal projektą pastatytą daugiabutį.

,,Savivaldybė netvirtins sklypo detaliojo plano sprendinių keitimo, kad įteisintų aplinką darkančias nelegalias statybas vienoje gražiausių miesto vietų”, – sako Miesto plėtros departamento direktorius Artūras Blotnys.

Šiuo metu įvairios institucijos – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekcija, Kultūros paveldo departamentas ir žiniasklaida aiškinasi, kaip Zarasų g. 15, nesilaikant tvarkos, neturint leidimo, iškilo darnios miesto plėtros neatitinkantis statinys. Savivaldybė laukia Inspekcijos išaiškinimo ir atlikto patikrinimo rezultatų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt