Įmonių ir įstaigų sėkmė priklauso ir nuo darbuotojų sveikatos

Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono įmonėse bei įstaigose sėkmingai startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro parengta programa „Darbuotojų sveikatos stiprinimas“. Šiais metais per dešimt įmonių ir įstaigų darbuotojų įrodys, kad rūpintis savo sveikata darbo vietoje ne tik būtina, bet svarbiausia – įmanoma.

Darbe praleidžiame apie 60 proc. aktyvaus dienos laiko. Darbo vietoje atliekami veiksmai turi svarbų poveikį mūsų sveikatai. Ilgas sėdėjimas, mažas judrumas, monotoniškas judėjimas yra stiprūs daugelio ligų rizikos faktoriai. Rūpintis savo sveikata darbo vietoje yra ne tik darbdavio, tačiau ir kiekvieno iš mūsų pareiga. Rūpinimasis savo sveikata drauge su kolegomis, gali tapti smagi ir prasminga veikla. Įgyvendinant sveikatos stiprinimo programas įmonėse galima sumažinti darbuotojų sergamumą, padidinti darbuotojų motyvaciją, jų darbo našumą, padidinti darbuotojų pasitenkinimą darbu, kurti sveikos ir atsakingos įmonės įvaizdį.

Jau įvyko startiniai renginiai, kurių tikslas – informuoti apie efektyvias sveikatos stiprinimo priemones bei paskatinti darbuotojus atsakingai rūpintis savo sveikata. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai programos dalyviams teikė konsultacijas tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo klausimais, norintiems buvo atlikta kūno masės analizė, matuojamas kraujospūdis. Startinių renginių metu darbuotojams buvo pristatytas „Darbuotojų sveikatos stiprinimo“ programos turinys. Įmonės darbuotojai buvo pakviesti aktyviai dalyvauti šios programos renginiuose. Programą sudaro teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kurie truks 2-3 mėnesius. Programos dalyviai išklausys teorinę paskaitą: „Kaip sveikai maitintis darbo vietoje?“

Darbuotojai dalyvauja mokymuose „Mankšta darbo vietoje“. Mokymų metų kineziterapeutas pristatė ir apmokė, kaip taisyklingai atlikti mankštą, kurią rekomenduojama pritaikyti tiesiog savo darbo vietoje. Ši mankšta padės darbe išvengti nugaros skausmų ir gerai jaustis iki pat darbo dienos pabaigos.

Paskaitos-mokymų „Antistresinė relaksacija“ metu bus pristatyta pagrindinė informacija apie stresą darbe, rekomendacijos jo valdymui bei pravestas apmokymas, kaip naudotis antistresinės relaksacijos metodika. Mokymų metu bus pristatyta antistresinės relaksacijos programa: muzikos terapija ir atsipalaidavimo pratimai.

Darbuotojai, dalyvaujantys programoje, bus pakviesti praleisti pietų pertraukas aktyviai dalyvaudami šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimuose. Užsiėmimus ves kvalifikuotos trenerės, jos supažindins su ėjimo nauda sveikatai, ėjimo technika, patars, kaip tinkamai pasirinkti lazdas. Be to, įmonių ir įstaigų darbuotojai bus pakviesti į sporto treniruotes, kurias ves kvalifikuoti treneriai.

Pirmąjį šių metų pusmetį programoje „Darbuotojų sveikatos stiprinimas“ dalyvauja: AB Lietuvos paštas, AB TEO LT, LR Finansų ministerija, Vilniaus rajono savivaldybės administracija, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, LR valstybės kontrolė. Kitos įmonės ir įstaigos šią programą pradės įgyvendinti nuo rudens.

Įmonės, dalyvaujančios programoje, aktyviai bendradarbiauja su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, užtikrinant programos įgyvendinimo efektyvumą.

Programa „Darbuotojų sveikatos stiprinimas“ finansuojama LR SAM lėšomis.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt