Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Šeštadienį Vilniuje bus minima Pasaulinė Tai či diena

Balandžio 25 d., šeštadienį, 11 valandą Vilniaus Rotušės aikštėje vyks Tarptautinės Taidziciuan ir Cigung dienos (World Tai Chi & Qigong Day) šventė.

Atidarymo metu vilniečiai ir miesto svečiai turės progą susipažinti su skirtingomis šio ušu stiliaus pakraipomis ir įvairiomis kinų sveikatingumo sistemos Cigung atmainomis, stebėti specialiai šia proga į Lietuvą atvykusių meistrų iš Kinijos pasirodymus.

Į šią šventę atvyksta žymūs ušu meistrai iš Siano (Kinija) – Fu Chunping ir Wang Lijing bei šiuo metu Lietuvos sporto universitete dėstanti, Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto kvietimu į Lietuvą atvykusi Pekino sporto universiteto lektorė, daugelio Kinijos ušu varžybų nugalėtoja, ušu meistrė iš Kinijos Wang Junli.

Renginyje dalyvaus ir šiuo metu Lietuvoje reziduojantys ušu ekspertai – Taidziciuan meistras, ušu sporto šakos dėstymo metodikos ekspertas, „Siano ušu asociacijos“ narys Wang Xiyin Fudzian ir 8-ojo dano (kyoshi) Okinavos Jundokan Goju-ryu karate-do meistras Robert Honiball.

Tą pačią dieną 13 val. Lietuvos edukologijos universiteto (Studentų g. 39) sporto salėje vyks 1-asis atviras Lietuvos ušu Taidziciuan (Taiči) čempionatas. Dalyviai kviečiami varžytis taolu ir tuišou rungtyse.

Varžybose dalyvaus Taidziciuan entuziastai ir sportininkai profesionalai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Renginio organizatoriai – Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacija, Kinijos ambasada Lietuvoje, Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas ir VšĮ „Sveikas miestas”.

  • Taidziciuan (liet. aukščiausios ribos kumštis) – viena populiariausių kinų kovos menų (ušu) pakraipų, kurioje be kovinių veiksmų ypatingai akcentuojamas sveikatingumo elementas. Vakaruose dažniausiai šis stilius žinomas netaisyklinga suanglinta transkripcija Tai či.

http://wushufederacija.lt/

https://www.facebook.com/events/1530856780497276/?fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=VveeHd-F6Jk

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt