Šeštadienį Vilniuje bus minima Pasaulinė Tai či diena

Balandžio 25 d., šeštadienį, 11 valandą Vilniaus Rotušės aikštėje vyks Tarptautinės Taidziciuan ir Cigung dienos (World Tai Chi & Qigong Day) šventė.

Atidarymo metu vilniečiai ir miesto svečiai turės progą susipažinti su skirtingomis šio ušu stiliaus pakraipomis ir įvairiomis kinų sveikatingumo sistemos Cigung atmainomis, stebėti specialiai šia proga į Lietuvą atvykusių meistrų iš Kinijos pasirodymus.

Į šią šventę atvyksta žymūs ušu meistrai iš Siano (Kinija) – Fu Chunping ir Wang Lijing bei šiuo metu Lietuvos sporto universitete dėstanti, Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto kvietimu į Lietuvą atvykusi Pekino sporto universiteto lektorė, daugelio Kinijos ušu varžybų nugalėtoja, ušu meistrė iš Kinijos Wang Junli.

Renginyje dalyvaus ir šiuo metu Lietuvoje reziduojantys ušu ekspertai – Taidziciuan meistras, ušu sporto šakos dėstymo metodikos ekspertas, „Siano ušu asociacijos“ narys Wang Xiyin Fudzian ir 8-ojo dano (kyoshi) Okinavos Jundokan Goju-ryu karate-do meistras Robert Honiball.

Tą pačią dieną 13 val. Lietuvos edukologijos universiteto (Studentų g. 39) sporto salėje vyks 1-asis atviras Lietuvos ušu Taidziciuan (Taiči) čempionatas. Dalyviai kviečiami varžytis taolu ir tuišou rungtyse.

Varžybose dalyvaus Taidziciuan entuziastai ir sportininkai profesionalai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Renginio organizatoriai – Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacija, Kinijos ambasada Lietuvoje, Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas ir VšĮ „Sveikas miestas”.

  • Taidziciuan (liet. aukščiausios ribos kumštis) – viena populiariausių kinų kovos menų (ušu) pakraipų, kurioje be kovinių veiksmų ypatingai akcentuojamas sveikatingumo elementas. Vakaruose dažniausiai šis stilius žinomas netaisyklinga suanglinta transkripcija Tai či.

http://wushufederacija.lt/

https://www.facebook.com/events/1530856780497276/?fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=VveeHd-F6Jk

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt