Vilniaus meras susitiko su Vilniaus mokyklų vadovų asociacija

Vilniaus meras Remigijus Šimašius aptarė mokyklų tinklo pertvarką su Vilniaus mokyklų vadovų asociacija. Susitikime aptarta jau 10 metų įgyvendinama ir niekaip nepabaigiama Vilniaus mokyklų tinklo pertvarka.

Naujoji Vilniaus miesto savivaldybės taryba turės įgyvendinti dar ankstesnės valdžios patvirtintą „Bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2014-2015 metų bendrąjį planą“. Šis planas skirtas įgyvendinti Švietimo ministerijos parengtą Švietimo įstatymą, pagal kurį iki naujų mokslo metų pradžios Lietuvoje neturi likti vidurinių mokyklų, ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimą, kuriame nustatyta, kad miesto gimnazijos, išskyrus pakraščio mokyklas, turi būti keturmetės.

Meras atkreipė dėmesį, kad gimnazijų bei progimnazijų asociacijos remia reformą, mat ji suteikia galimybę subalansuoti moksleivių srautus Vilniaus mieste ir kelti mokymosi kokybę.

„Kodėl vienos mokyklos mieste turi stovėti pustuštės, o kitos – braškėti per siūles? Nieko nedarymas labai brangiai kainuoja ne tik miestui, bet ir jo gyventojams“, – sutikime su mokyklų vadovų asociacija kalbėjo Vilniaus meras.

Pasak Vilniaus mokyklų vadovų asociacijos pirmininko, tyrimai rodo, kad priimtų sprendimų dėl mokyklų tipų ir tinklo pertvarkymo keitimas ar įgyvendinimo vilkinimas neleidžia mokyklų bendruomenėms koncentruotis ties mokymosi kokybės klausimais.

„Jeigu mes galvojame apie mokinius, tai mes turime sutvarkyti tinklą ir jeigu buvo ryžtas pereiti prie tos sistemos ir pripažinta, kad ta sistema yra geresnė, tai reikia to nuosekliai laikytis“, – apie mokyklų tinklo pertvarką susitikime kalbėjo Jono Pauliaus II gimnazijos direktorius Adam Blaškevič.

Meras užtikrino, kad mokyklų pertvarka bus vykdoma ne vadovaujantis politinėmis simpatijomis ar antipatijomis, o skaičiais ir argumentais.

Šiuo metu Vilniuje veikia 31 gimnazijų, 14 progimnazijų , 14 pagrindinių ir 21 vidurinių mokyklų, 12 pradinių mokyklų, 8 mokyklos – darželiai.

Susitikime dalyvavo Lietuvos gimnazijų asociacijos direktorius, kuris yra ir mokyklų vadovų asociacijos pirmininkas Edmundas Grigaliūnas, Mykolo Biržiškos gimnazijos direktorius Valdemaras Kaupinis, Prano Mašioto pradinės mokyklos direktorė Jūratė Mikulskienė, „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė Aušra Drumstienė, Jono Pauliaus II gimnazijos direktorius Adam Blaškevič bei Sausio 13-tosios mokyklos direktorė Birutė Rudzinskienė, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas bei Tarybos narys Vytautas Mitalas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt