Subačiaus apžvalgos aikštelėje – papildomos šiukšliadėžės

Kaip ir Sakurų parke, kur jau praėjusią savaitę buvo pastatyti trys maži šiukšlių konteineriai, Subačiaus apžvalgos aikštelėje bus įrengtos papildomos šiukšliadėžės. Planuojama, kad apžvalgos aikštelėje šios šiukšliadėžės stovės iki vasaros pabaigos, tuo tarpu Sakurų parke – kol žydės sakuros ir čia lankysis daugiau nei įprasta vilniečių ir miesto svečių.

Vasarą šiukšliadėžės nėra statomos palei Neries krantinę. Pagrindinė to priežastis – vandalai. Prieš kelerius metus palei Neries krantinę įrengtos šiukšliadėžės buvo sumestos į Nerį. Panaši situacija pasikartojo prieš kelias savaites, kai šiukšlių konteineriai, esantys šalia krantinės, buvo sumesti į Vilnią.

Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, sostinėje iš viso įrengta 2570 šiukšliadėžių. Jos pastatytos viešojo transporto stotelėse, dažnai lankomose vietose. Skaičiuojama, kad šiukšliadėžės sostinėje centre įrengtos vidutiniškai kas 500 m. Pagal sutartis su rangovais iš visų šiukšliadėžių šiukšlės turi būti išvežtos iki 8 val. ir tai daroma kasdien. Visų šiukšliadėžių priežiūra kasmet kainuoja 253 tūkst. Eur.

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. vrt@vilnius.lt