Gegužės mėnesio atostogoms turistai renkasi Vilnių

Kasmet gegužės pradžioje į Vilnių atvyksta vis daugiau turistų iš Lenkijos ir Rusijos. Šių šalių gyventojai, turintys papildomų laisvadienių gegužės 1-9 dienomis, savo atostogoms pasirenka būtent Vilnių ir skiria laiko pažinti miestą bei pramogoms.

Pasak Vilniaus turizmo informacijos centro direktorės Jolantos Beniulienės, jau kelinti metai iš eilės gegužės mėnesio pradžioje suaktyvėja sostinės centrų lankomumas.

„Matome, kad daugiausia turistų atvyksta iš Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Svečiai iš šių šalių sudaro kone 50 proc. visų, atvykstančiųjų gegužės mėnesį. Lyginant su ankstesnių metų statistika, galime pasidžiaugti stabiliu kasmečiu augimu, siekiančiu 4-7 proc.“, – teigia J. Beniulienė.

Į Vilnių atvykę turistai dažniausiai jau būna užsisakę nakvynę ir suplanavę bent keletą poilsio dienų mieste. Vilniaus turizmo informacijos centruose jie dažniausiai teiraujasi apie pramogų vietas, muziejų darbo laiką, lietuvišką virtuvę, dviračių nuomą. Taip pat pastebimas ir aktyvesnis susidomėjimas turistams skirta kortele Vilnius City Card ir ekskursijomis.

Jau daugiau kaip ketveri metai gegužės pradžioje rengiamos ir specialios ekskursijos rusų ir lenkų kalbomis. Profesionalūs gidai pristato klausytojams miesto istoriją, kultūrą ir padeda atrasti gražiausias miesto vietas, į kurias norėsis sugrįžti dar ne kartą. Šįmet tokios ekskursijos lenkų kalba vyks gegužės 1-3 dienomis, rusų kalba – gegužės 1-10 d. Ekskursijų laikas ir išsami informacija skelbiama svetainėje www.vilnius-tourism.lt. Informacija el. paštu [email protected] arba tel. (8 5) 253 2115.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]