Savivaldybei teks rinktis kitą gatvių apšvietimo modernizavimo modelį

Vilniaus gatvių apšvietimo tinklus turėjusi renovuoti Italijos kompanija „Gemmo“ nepateikė Savivaldybei finansavimo šaltinių, todėl sutartis, turėjusi įsigalioti 2015 metų balandžio 28 dieną, neįsigaliojo. Naują apšvietimo sistemų modernizavimo modelį planuojama pristatyti jau artimiausiu metu.

„Vilnius turi būti šviesus ir sostinėje esantys 44 tūkst. šviestuvų, kurie paskutinį kartą buvo atnaujinti 2000 metais, turi būti modernizuoti. Visgi, prieš metus skambiai paskelbti planai moderniai apšviesti Vilnių taip ir liko popieriuje ir be finansavimo, tad natūralu, kad tokia sutartis neturi įsigalioti. Ji nenaudinga miestui“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Dabar savivaldybė turės apsispręsti, ar modernizuoti gatvės apšvietimo tinklus pati, ar pritraukti tam tikslui Europos Sąjungos lėšų, ar skelbti naują konkursą. Visą tai paaiškės artimiausiu metu. Mūsų tikslas – įgyvendinti šią pertvarką geriausiu būdu miesto bendruomenei ir pritraukus optimalias investicijas“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Meras atkreipia dėmesį ir į apverktiną pačių „Vilniaus gatvių apšvietimo tinklų“ būklę – įmonė skolinga rangovams ir LESTO 5,2 mln. eurų.

„Padarysime viską, kad tinkamai tvarkantis, įmonė būtų valdoma efektyviau“, – teigia miesto ūkį kuruojantis Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Vilniaus miesto savivaldybė sutartį su „Gemmo“ pasirašė prieš metus, o nuo balandžio 28 dienos turėjo būti pradėta vykdyti sostinės gatvės apšvietimo tinklų renovacija. Tačiau šie darbai neprasidėjo, mat Italijos įmonė, savivaldybės duomenimis, neturi lėšų vykdyti renovaciją.

Priekaištų dėl „Gemmo“ inicijuotų sutarties pakeitimų savivaldybei yra turėjusi ir Viešųjų pirkimų tarnyba.

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. vrt@vilnius.lt