Energetikos ir technikos muziejuje – mamyčių diena: ekskursija po muziejų joms nekainuos

Gegužės 2 d., šeštadienį, Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) – mamyčių diena. Motinos dienos proga visi vaikai kviečiami į muziejų atsivesti mamas ir įsigyti bilietą tik sau.

Mamos, atėjusios į muziejų su vaikais, kviečiamos pasinaudoti proga ekspozicijas apžiūrėti nemokamai. Pirmojoje Vilniaus centrinėje elektrinėje įsikūręs muziejus pristato autentiškus įrenginius, pradėjusius miestui gaminti elektrą prieš 111 metų. Nuolat atsinaujinančioje Transporto ekspozicijoje lankytojai supažindinami su transporto raida. Pramonės ekspozicijoje eksponuojamas Elektrėnų naujakurio būstas – atmintyje išlikęs sovietinis modernus butas, kuriame kiekvienas ras pažįstamų detalių. Interaktyviose ekspozicijoje „Mokslas ir technika vaikams“ kviečiami žaisti visi vaikai iki 99 metų – eksperimentuoti su garsu, šviesa, magnetais bei optinėmis iliuzijomis.

Lankytojai su ekspozicijomis gali susipažinti savarankiškai, pasinaudoti išmaniesiems įrenginiams skirtais audio gidais lietuvių, rusų, anglų kalba arba video gidais lietuvių ir tarptautine gestų kalbomis. Lankytojai kviečiami tapti pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės pamainos viršininkais – programėlė „Elektrinė“ leidžia ne tik įjungti garo katilą, bet ir stebėti, kaip garas išsuka turbiną, vadovauti valdymo pulte dirbančiam inžinieriui. Trimačiais, realybėje neegzistuojančiais objektais, sudaromas įspūdis, jog visi elektrinės įrenginiai veikia ir sėkmingai gamina elektros energiją Vilniaus miestui.

Muziejaus Edukacinėje erdvėje 12 val. vyks teatro „Avilys“ spektaklis šeimai „Bitė Maja“. Bilietai į spektaklį pradedami pardavinėti likus valandai iki spektaklio.

Šeštadieniais vaikai iki 16 metų muziejų lanko nemokamai. Energetikos ir technikos muziejaus darbo laikas šeštadienį, gegužės 2 d., 10-17 val.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]