Sostinėje pradėta ryžtingiau spręsti pustuščių ir perpildytų mokyklų problemas

Naujoji Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien svarstė keturių sostinės mokyklų pertvarkymą. Taryba ėmėsi užbaigti jau 10 metų vykstančią Vilniaus mokyklų tinklo pertvarką iki 2015 metų rugsėjo.

Remiantis Švietimo įstatymu ir Vyriausybės nutarimu, visos šiuo metu veikiančios vidurinės mokyklos turi būti reorganizuotos į pagrindines mokyklas, progimnazijas arba gimnazijas, o miesto gimnazijos turi būti keturmetės.

„Nors pats pertvarkos procesas yra sudėtingas, jis sukuria naujas galimybes. Realybė tokia – vienos mokyklos pustuštės, kitose vaikai mokosi pamainomis. Šiandien priimti sprendimai padės subalansuoti moksleivių srautus Vilniaus mieste ir kels mokymosi kokybę,“ – sako Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Naujoji Vilniaus valdžia pasiūlė Švietimo ir mokslo ministerijai ieškoti galimybių sėkmingai persitvarkiusioms ugdymo įstaigoms kompensuoti renovacijos išlaidas. Ministerija šį siūlymą priėmė teigiamai.

Tarybos sprendimu, Adomo Mickevičiaus (Senamiestyje) ir Senvagės (Šnipiškėse) gimnazijos palaipsniui taps keturmetėmis, nes nuo šio rugsėjo jose nebus komplektuojamos 5-osios klasės. Senvagės gimnazijoje iki šiol mokėsi vos 6 penktokai.

Pritarta ir „Santaros“ vidurinės mokyklos reorganizavimui, padalijant ją į gimnaziją bei progimnaziją, kurios ir toliau veiks po vienu stogu.

Tuskulėnų mokyklos pertvarkymą į pagrindinę mokyklą nuspręsta nuodugniai apsvarstyti Komitetuose ir galutinį sprendimą priimti artimiausiame Tarybos posėdyje.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasidžiaugė, kad dabartinė Savivaldybės taryba atsakingai žiūri į reformos keliamus tikslus ir vengia nereikalingo politikavimo. Mokyklų tinklo pertvarką remia ir gimnazijų bei progimnazijų, Vilniaus mokyklų vadovų asociacijos.

Viešųjų ryšių skyrius , vrt@vilnius.lt