Už Vilniaus gatvės tvarkymo lėšas bus sutvarkyta ir Vilniaus gatvė, ir Eišiškių plento atkarpa

Vilniaus gatvė, kaip ir planuota šiais metais, bus tvarkoma, tačiau nuspręsta atsisakyti gatvės kapitalinio remonto.

„Jeigu jau leidžiame mokesčių mokėtojų pinigus, tai juos reikia leisti ten, kur vienas euras duoda daugiausia grąžos. Vilniaus gatvė yra reprezentacinė sostinės gatvė. Joje reikia sutvarkyti šaligatvius ir šiaip įvesti eismo tvarką. Tačiau išleisti 1 mln. eurų gatvės kapitaliniam remontui, kaip buvo suplanavusi buvusi valdžia, yra gerokai per daug“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Už sutaupytas lėšas bus ne tik atliktas kosmetinis Vilniaus gatvės remontas, bet ir nutiesta dubliuojanti gatvė dešiniam posūkiui ties Dariaus ir Girėno gatvės ir Eišiškių plento sankryža.

„Priimant racionalius sprendimus galima sutvarkyti ne tik vieną iš reprezentacinių sostinės gatvių, bet ir pagerinti vieną iš opesnių miesto susisiekimo problemų – nutiesus dubliuojančią gatvę susisiekimas pagerės beveik 12 tūkstančių vairuotojų, kurie iki šiol prieš sukdami į Eišiškių plentą, laiką turėdavo leisti spūstyse“, – sako mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Eismo kokybė po šių infrastruktūrinių pokyčių gėrės ir Dariaus ir Girėno gatve link Vilniaus oro uosto važiuojantiems beveik 9 tūkst. vairuotojų – dabar viena eismo juosta skirta posūkiui į Eišiškių plentą, o, įgyvendinus šį projektą, jiems bus skirtos dvi eismo juostos.

Pasak L. Kvedaravičiaus, Vilniaus gatvė tikrai nebus pamiršta, jos reikšmė miestui labai svarbi. Kapitalinis Vilniaus gatvės remontas tik atidedamas kitiems metams, nes reikalingi skubūs sprendimai sprendžiant įsisenėjusias spūsčių problemas.

Vilniaus gatvėje iki kavinių darbo pradžios bus pakeistos sutrupėjusios plytelės, atnaujintas dviračių takų žymėjimas, išlygintos įgriuvos. Dubliuojanti gatvė ties Dariaus ir Girėno gatvės ir Eišiškių plento sankryža turėtų būti nutiesta dar šiais metais.

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. vrt@vilnius.lt