Prasideda saugaus eismo savaitė

Paskelbta trečioji JT Saugaus eismo savaitė, vyksianti iki gegužės 10 dienos. Vilniaus miesto savivaldybė prisidėdama prie šios akcijos nori atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą keliuose.

Kelių ir transporto instituto atlikto tyrimo duomenys parodė, kad artėjant šiltajam sezonui keliuose padaugėjo eismo įvykių susijusių su pėsčiaisiais, o ypač su mokiniais. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visas švietimo įstaigas, bendruomenes, mokytojus, tėvelius, asmenis, užsiimančius švietėjiška veikla, prisidėti prie šios prevencinės akcijos, kuri padėtų užtikrinti visapusišką saugumą jaunajai kartai.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skirtas labiausiai pažeidžiamai moksleivių grupei – pradinių klasių vaikams. Klasių auklėtojai prašomi priminti KET taisykles, pabrėžti atšvaitų būtinumą, kaip reikia pereiti gatvę, paaiškinti vaikams apie pavojus, kurie gali tykoti gatvėje.

Mokyklų administracijos raginamos rengti akcijas, renginius savo mokyklose, kurių metu būtų pateikiami sektini saugaus eismo elgesio gatvėje pavyzdžiai ir paaiškinta svarba. Tikimąsi, kad tai prisidės prie bendros kelių kultūros plėtojimo ir mokyklinio amžiaus jaunimo švietimo dėl saugaus eismo gatvėse.

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. vrt@vilnius.lt