Pagerbta Vilkpėdės seniūnijos 100-metė

2015 metų gegužės 5 d. Vilkpėdės seniūnijos gyventojai Fioklai Zelenkinai sukako 100 metų. Šia iškilia proga jubiliatę aplankė ir pasveikino Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, Savivaldybės, Vilkpėdės seniūnijos darbuotojai.

„Miela jubiliate, mero ir visų vilniečių vardu sveikinu šia iškilia proga. Džiugu matyti, kad esate tokia guvi, visų mylima, apsupta būrio puikių vaikų, anūkų, proanūkių, kaimynų, kad esate mylima bendruomenės ir visiems reikalinga. Linkiu, kad dar ne vienerius metus susirinktų jūsų jaukiuose namuose toks gausus būrys artimųjų, kad dar ne vienerius metus švęstumėte gimtadienio pavasarį. O mes visuomet tokiai puikiai šeimynai, jei prireiks pagalbos, padėsime“, – sveikino Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Fiokla Zelenkina – daugiavaikė mama, pagimdžiusi 11 vaikų, užauginusi 4 sūnus ir 3 dukras, turi 11 anūkų, 19 proanūkių, 3 proproanūkius, vyras mirė daugiau nei prieš 40 metų. Riovonių gatvės žmonės ilgaamžę moterį pagarbiai vadina bendruomenės Gerumu ir Išmintimi.

Senolė dar prieš kelis metus pati tvarkė sodą, ravėjo daržus, iki šiol puikiai prisimena dainų tekstus, maldas, mėgsta dainuoti, noriai bendrauja su kaimynais, su minimalia pagalba dar ir gimtadienio dieną užlipo į antrą namo aukštą.

Jos ilgaamžiškumo paslaptis, pasak senolės, tai sveikas humoro jausmas ir tikėjimas Dievu.

Jubiliatę atėjo pasveikinti ir Aleksandro Nevskio cerkvės atstovas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt