Siūloma pirmenybę į Vilniaus darželius teikti dirbančių tėvų vaikams

Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su sostinės ikimokyklinių įstaigų vadovais. Lopšelių-darželių direktoriai miesto vadovui pristatė Asociacijos veiklą, aptarė planus ir išsakė pagrindines problemas.

Pasak mero, ateis laikas, kai vienintelė tema, apie kurią kalbėsime, bus ikimokyklinukų švietimo kokybės gerinimas, o šiuo metu vienas svarbiausių prioritetų – išspręsti vietų vaikų darželiuose problemą sostinėje.

„Rengiant naująją registravimo į darželius tvarką, kuri bus visiems suprantama ir normali, labai svarbu išklausyti ir atsižvelgti į darželiuose dirbančių pedagogų nuomonę“, – sako Vilniaus meras R. Šimašius.

Vilniaus ikimokyklinių įstaigų vadovų nuomone, tobulinant registracijos į darželius tvarką, reikėtų keisti eilių sudarymo principą – vietas lopšeliuose-darželiuose pirmiausiai skirti vaikams iš šeimų, kuriose abu tėvai dirba, o ne teikti prioritetą šeimoms, kuriose nedirba vienas ar abu tėvai, kurie gauna socialinę paramą ar pagalbą iš valstybės, ir bent vienas jų dažniausiai turi galimybę prižiūrėti vaiką namuose.

Aptarta ir ikimokyklinių įstaigų vadovų atestavimo tvarka. Asociacijos atstovai tikisi, kad ji taps aiškesnė, skaidresnė ir ateityje vadovai bus atestuojami, atsižvelgiant į jų vadovaujamos įstaigos veiklos rezultatus, kaip įstaiga yra patenkinti ikimokyklinukų tėvai ir pan.

Su darželių vadovais sutarta aktyviai bendradarbiauti svarstant registracijos į darželius tvarkos tobulinimą, privalomą priešmokyklinio ugdymo įvedimą, ikimokyklinių įstaigų vadovų skyrimo tvarką ir kitus svarbius klausimus.

Susitikime dalyvavo Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos prezidentė Liucija Milašauskienė, pirmininkė Tatjana Dvilevič ir asociacijos tarybos nariai, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas bei Tarybos narys Vytautas Mitalas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt