Meras paskelbė pirmųjų Baltijos šalyse elektromobilių lenktynių startą

Prie Vilniaus miesto savivaldybės, Europos aikštėje startavo pirmosios elektromobilių lenktynės.

Nuo pat ryto visi dalyvaujantys lenktynėse automobiliai buvo išrikiuoti Europos aikštėje, kur juos apžiūrėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, būrys žiniasklaidos atstovų ir miestiečių.

„Sveikinu visus – ir organizatorius, ir dalyvius. Tikiu, kad nuo šiol elektra bus labiau įkinkyta automobilių transporte. Tikiu ir linkiu, kad kada nors būsime liudininkais ir elektromobilių, valdančių distanciniu būdu ar kompiuteriais, lenktynių. Turim žiūrėti į priekį, į ateitį. Ir tai natūralu, kad elektromobiliai yra vienas iš ateities dalykų, nors tai, kaip matome, jau ne visai ateitis. Linkiu, kad kelyje būtų kuo mažiau iššūkių – kad pakeliui nepritrūktų taip vadinamo „kuro“, linkiu gero kelio ir neužmiršti grįžti iš Palangos į Vilnių, nes čia taip pat labai gera“, – prieš paskelbdamas pirmųjų dalyvių startą, sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pirmosiose elektra varomų automobilių lenktynėse dalyvauja iki 10 ekipažų. Remiantis varžybų nuostatais, šiose varžytuvėse gali dalyvauti standartiniai, nemodifikuoti elektromobiliai, tokie kaip „Nissan Leaf“, BMW i3, „Volkswagen eGolf“, mažesnis jo brolis „UP!“, „Kia Soul“ .

Pasak lenktynių organizatoriaus Dariaus Grinbergo, tai elektromobiliai labiausiai pritaikyti važinėti miestų gatvėmis, nes vienu baterijų įkrovimu gali įveikti iki 150-160 kilometrų. Tokiomis sąlygomis be papildomo akumuliatorių įkrovimo iš Vilniaus į Palangą nenuriedėtų nė vienas. Tad, dalyviams teks patiems moduliuoti šios kelionės maršrutą, optimalų greitį, kurio riedant eikvojama mažiausiai energijos, ieškoti papildomų įkrovimo vietų, galbūt netgi tartis su kavinių, pakelės užeigų šeimininkais, kad žygio dalyviams jie ištiestų pagalbos ranką.

Važiuojant nuo Vilniaus pusės, Kaunas yra paskutinė stotelė, kurioje elektromobilių vairuotojai gali papildyti baterijas stacionariose stotelėse.

Šiuo renginiu siekiama ne tik propaguoti elektromobilius kaip perspektyviausią transporto priemonę, bet ir skatinti elektromobilių infrastruktūros, kaip ekologiškiausio, visiškai neteršiančio aplinkos, transporto plėtrą.

Lenktynių dalyvius pasveikino ir Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius, ir LAKD eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas.

Pirmųjų Baltijos šalyse elektromobilių lenktynių finišas numatomas taip pat šiandien, gegužės 8 dieną Palangoje, prie miesto savivaldybės.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt