Savaitgalis su dviračiais: naktinė kritinė masė, dviračių festivalis ir dviračių paradas

Šį penktadienį, gegužės 8 d., 23 val. dviratininkai kviečiami į naktinį pasivažinėjimą Vilniaus gatvėmis – „Naktinę kritinę masę“.

„Naktinė kritinė masė“ – tai organizatorių neturintis masinis pasivažinėjimas dviračiais naktį, vykstantis kievieną antrą mėnesio pentadienį prie Katedros varpinės 23:00 val. Kritinė masė siekia parodyti kitiems eismo dalyviams, kad dviratis taip pat puiki transporto priemonė, kuri neteršia oro, nekelia triukšmo ir nesudaro eismo kamščių.

„Kritinės masės“ esmė organizatorių neegzitavimas, tad jokio išankstinio maršruto nėra. Visi dviratininkai važiuoja paskui anskčiau važiuojančius dviratininkus. Startas ir finišas kaip ir visada būna Katedros aikštėje. Priekyje važiuojantys dviratininkai maršrutą sugalvoja spontaniškai.

„Kritinė masė nepaiso oro sąlygų, tad ir lietui lyjant, siaučiant pūgai, žaibuojant Kritinė masė vis tiek vyks. Jeigu matot, kad visi dviratininkai susrinkę stovi ir laukia – imkitės iniciatyvos – garsiai, paskelbkit jog reikia važiuoti paskui Jus ir praveskit paties sugalvotą maršrutą (finišas visada būna Katedros aikštėje).

Organizatoriai prašo neužmiršti liemenių ir dviračio žibintų, jie yra privalomi.

Dviračių festivalis „Who did that to my bike?“

Gegužės 8-10 dienomis, Vilniuje vyks Antrasis Who did that to my bike? – dviračių kultūros festivalis

Penktadienį (gegužės 8 d.) kviečiame pasipuošti dviratį ir prisijungti prie meninių dviračių parado, kurio maršruto pradžia Prancūzų parke (Didžioji g.1).

Parado maršrutas:
18:00 pajudame nuo Prancūzų parko
18:30 sustojimas prie Rotušės
18:50 sustojimas prie Prezidentūros
19:00 sustojimas Katedros aikštėje
19:30 atvyksime prie Baltojo tilto

Prie Baltojo tilto:
Šeštadienį bei sekmadienį (gegužės 9 ir 10 d.) vyks bike polo varžybos, šeštadienį vakare gros „Melted Core band“ ir sekmadienį nuo 13 val. vyks dviračių (ir meninių) sprintas po kurio meninių dviračių paradas užsuks į dviračių filmų festivalio peržiūras Kablyje – XI20.

Retro dviračių paradas „Tweed Ride Vilnius ’15“

Gegužės 9-ąją vyks TWEED RIDE Vilnius. Kviečiame nepasididžiuoti išsitraukti senelių dviračius, mamos sukneles ir riedėti drauge!

Prigriebk draugą į parankę, sėskit ant dviračių ir prisijunkit prie jaukaus pasivažinėjimo Vilniaus senamiesčio gatvelėmis.

Tweed Ride Vilnius programa:

17:30 – 18:00 Dalyvių registracija Retro dviračių paradui Rotušės aikštėje

18:00 – 18:45 Tweed Ride / Retro dviračių paradas Vilniaus senamiestyje

19:00 Tweed Ride dūzgės su muzikantais, RetroSpin ir kitais šventiniais atributais Piano Man Outside!

Susitikime su dviračiais ar be jų! Pasipuošk, papuošk dviratį ir užsuk – bus smagu!

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt