Sostinės savivaldybė nedelsdama pradės „Ąžuolo“ darželio remontą

Paaiškėjo, kad ankstesnės kadencijos Vilniaus savivaldybės valdžios įsteigti du lopšeliai-darželiai „Gluosnis“ (Viršuliškėse) ir „Ąžuolas“ (Žirmūnuose) egzistuoja tik formaliai – patalpų renovacijai reikia mažiausiai 4 mln. Eur. Tuo tarpu miesto biudžete šių darželių patalpų atnaujinimui lėšų net nebuvo numatyta. Dar daugiau, neatsakingai paskelbus vaikų registraciją į Žirmūnuose esantį, tačiau neįrengtą darželį „Ąžuolas“, užregistruota daugiau nei 200 vaikų.

„Nepaisant kiauro savivaldybės biudžeto ir ankstesnės valdžios paliktų skolų, nuspręsta iš visų įmanomų šaltinių surinkti reikiamą lėšų kiekį „Ąžuolo“ darželio remontui. Mes puikiai suprantame, kad šimtai vilniečių registruodami savo vaikus į „Ąžuolą“, tikėjosi gauti jame vietą, todėl jaučiam atsakomybę prieš šiuos tėvus ir nedelsdami pradėsime darželio remonto darbus“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Tuo tarpu „Gluosnio” darželio patalpas nuspręsta konkurso būdu išnuomoti, įpareigojant nuomininką patalpas suremontuoti ir jose vykdyti ikimokyklinį ugdymą. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad patalpų remontui prireiktų iki 2,5 mln. eurų, o artimiausiais metais pati savivaldybė neturės finansinių galimybių skirti tiek lėšų. Todėl greičiausias būdas šias patalpas panaudoti ikimokykliniam ugdymui – nevalstybinio darželio įkūrimas.

Nuotraukose – „Gluosnio” darželio patalpos bei teritorija.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt