Tėvų asociacijos džiaugiasi pagaliau kviečiamos į Vilniaus savivaldybę svarbius klausimus spręsti drauge

Švietimo klausimus kuruojantis Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas į savivaldybę pakvietė „Lietuvos tėvų forumo“ bei „Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio” atstovus dirbti drauge, tobulinant registracijos į darželius tvarką, sukurti efektyvią kompensacijų tvarką tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius ir aptarti kitus darželinukų tėvams rūpimus klausimus.

Asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris” atstovė Rasa Žemaitė pasidžiaugė, kad iki šiol buvęs neįveikiamas sostinės savivaldybės bokštas pagaliau pravėrė duris diskusijoms.

„Diskutavome tiek su valstybinių ir privačių darželių pedagogais, tiek su aktyviomis tėvų organizacijomis. Rengiant naujus dokumentus, tėvų atstovų nuomonė ir pasiūlymai mums ypatingai svarbūs, todėl kviečiame juos kuo labiau įsitraukti ir dalyvauti lygiomis teisėmis“, – sakė Mero pavaduotojas V. Benkunskas.

Susitikime aptarti visi esminiai pokyčiai registracijos į darželius tvarkoje, numatant aiškius ir skaidrius eilių į darželius formavimo principus, taip pat išimtys, kada vaikai į darželius gali būti priimami be eilės: įvaikinti bei du ar daugiau vienu metu šeimoje gimę vaikai ir kt.

Tėvų organizacijų atstovams rūpėjo išsiaiškinti – kaip bus kontroliuojama, ar tėvai dirbantys, kaip pakeisti darželį, persikrausčius gyventi į kitą Vilniaus mikrorajoną ir daugybę kitų techninių klausimų, į kuriuos drauge ieškota atsakymų ir sprendimų.

Su tėvais detaliai nagrinėtas kuriamas aprašas dėl 100 eurų kompensacijas tėvams, kurių vaikai lanko privačius sostinės darželius. Pagal šią naują tvarką, Savivaldybė įpareigotų privačias ugdymo įstaigas sumažinti mokesčių naštą tėvams.

Vicemeras pranešė, kad šiuo metu inventorizuojamos visos savivaldybei priklausančios patalpos, ir jau kitą savaitę konkurso būdu bus paskelbti keli objektai, kuriuos savivaldybė siūlys dvidešimčiai metų išsinuomoti privačioms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

Susitikime dalyvavę „Lietuvos tėvų forumo“ tarybos atstovai Kęstutis Mikolajūnas ir Audrius Murauskas bei „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris” atstovė Rasa Žemaitė artimiausiomis dienomis supažindins asociacijų narius su siūlomomis naujovėmis ir pateiks tėvų vertinimus bei siūlymus.

Primename, kad besirengiančių darželius lankyti nuo 2015 metų rugsėjo registracija jau įvyko. Šiemet užregistruoti 8993 prašymai. O naujoji registracijos į sostinės darželius tvarka įsigalios nuo spalio 1 d. ir bus taikoma tiems, kurie darželius lankys nuo 2016 metų. Siekiama, kad 100 eurų kompensacijos tvarka tėvams, kurių vaikai lanko privačius sostinės darželius, įsigaliotų jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt