Sostinės Savivaldybė leis gimnazijoms pačioms spręsti, kada pradėti pamokas

Sostinėje atšaukiamas privalomas mokslo įstaigų darbo pradžios laikas nuo 9.00 val. Prieš metus 17 Vilniaus miesto gimnazijų sostinės Savivaldybės buvo įpareigotos pamokas pavėlinti ir pradėti nuo 9.00 val. Neįsiklausius į gimnazijų bendruomenių pageidavimus ir argumentus, tuomet sprendimas priimtas vienašališkai, neva siekiant spręsti perpildyto viešojo transporto problemas ir sumažinti rytines spūstis.

„Šia nelogiška tvarka buvo nepatenkinti tiek moksleiviai, tiek jų tėvai. Turintys daug popamokinės veiklos gimnazistai šiemet turėjo mažiau laiko užklasinei veiklai ir namų darbams ruošti. Atvežantys vaikus į gimnazijas tėvai patyrė nepatogumų, mat jų darbo laikas nesikeitė,“ – sako Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas.

Gegužės mėnesį naujoji Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė pasirašys įsakymą, pavedantį nuo rugsėjo 1-osios dienos keturmetėms gimnazijoms pačioms spręsti, kada pradėti pamokas, kaip kad buvo ir anksčiau.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]