Vilnius atveria turistams naujus vartus

„Kelionė į Vilnių prasideda čia!“ – skelbia Vilniaus turizmo informacijos centras, pristatantis turistinio sezono naujienas miesto svečiams ir vilniečiams. Atnaujintos interneto svetainės, šiuolaikinis ir vartotojui patogus dizainas, intriguojančios ekskursijų temos – tai pagrindiniai šių metų akcentai, kurie padės atrasti Vilnių iš naujo.

Šiam sezonui Vilniaus turizmo informacijos centras pasiruošė atnaujindamas turizmo ir renginių svetaines, kuriose naudojamas vieningas Vilniaus miesto stilius. Oficiali Vilniaus turizmo svetainė www.vilnius-tourism.lt žymi kelionės pradžią. Būtent čia turistai gali susipažinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis, muziejais, rasti praktinę informaciją, kur apsistoti, pavalgyti, ką veikti mieste. Kad kelionės planavimas būtų patogus, didesnis dėmesys naujoje svetainėje skiriamas tikslinėms grupėms, pvz. šeimoms, atvykstančioms su vaikais, besidomintiems kulinariniais maršrutais ar lietuvišku dizainu.

Renginių svetainė www.vilnius-events.lt apjungia Vilniaus bei apylinkių renginius, kurių vis dažniau ieško ne tik turistai, bet ir patys vilniečiai. Kas vyksta šiandien, rytoj ar po mėnesio, – visa tai galima lengvai rasti pasirinktus pageidaujamą datą bei renginio tipą. Svetainėje kasdien galima rasti nuo 20 iki 80 renginių. 2014 metais svetainėje buvo skelbiama informacija net apie 9 143 renginius.

Šiuolaikinis pasaulis neatsiejamas nuo technologijų, todėl abi svetainės automatiškai prisitaiko prie bet kurio mobilaus įrenginio, per kurį ieškoma informacijos. Apie 18 proc. lankytojų svetainėse naršo prisijungę per savo išmaniuosiuos telefonus ir 7 proc. per planšetes. Tiek renginiais, tiek ir Vilniaus nuotraukomis kviečiama dalintis ir socialiniuose tinkluose.

Dar viena naujiena pristatoma ir tiems, kas ieško naujų atradimų mieste – tai teminė ekskursija „Romain‘o Gary laikų Vilnius“, sujungianti garsaus prancūzų rašytojo vaikystės patyrimus bei to laikmečio miestą. R. Gary kūryba žavi ne tik prancūzus. Romane „Aušros pažadas“ skaitytojai gali atrasti ypatingą rašytojo ryšį su Vilniumi, čia gyvenusiais įvairių tautybių žmonėmis. Paminklas vaikystei, meilei ir kartu Vilniui įamžintas Jono Basanavičiaus gatvėje stovinčioje skulptūroje.

Vilniaus turizmo informacijos centras kviečia vilniečius ir miesto svečius dalyvauti ir kitose teminėse ekskursijose, kurių metu galės atrasti dar nežinomus senamiesčio kiemelius, aplankyti ne visiems laisvai atvirus vienuolynus, išgirsti dar negirdėtų ir intriguojančių legendų apie, atrodo, taip gerai žinomas lankytinas vietas, taip pat susipažinti su Kristinos Sabaliauskaitės romanuose „Silva rerum“ vaizduojamu Vilniumi. Daugiau informacijos apie temines ekskursijas galima rasti svetainėje www.vilnius-tourism.lt.

Kviečiame atrasti Vilnių kartu:

www.vilnius-tourism.lt

www.vilnius-events.lt

www.facebook.com/VilniusTourism

www.facebook.com/VilniusEvents

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt