Vilniaus meras su vienos didžiausių pasaulyje fondų valdymo kompanijos ekspertais aptarė savivaldybių įmonių valdymo klausimus

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, savivaldybės Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė susitiko su vienos didžiausių pasaulyje fondų valdymo kompanijos “Franklin Templeton” ekspertais iš Rumunijos – Grzegorz Konieczny, “Fondul Proprietatea” fondo valdytoju, ir Marium Dan, “Franklin Templeton” fondo ryšių su investuotojais vadovu.

„Franklin Templeton“ įdirbis Rumunijoje parodė, kaip per trumpą laiką galima įgyvendinti ambicingą valstybės valdomų įmonių pertvarką. Būtent to siekiame ir mes – depolitizuoti įmones, sukurti jos vadovams paskatų sistemą bei užtikrinti skaidrų įmonių valdymą. Vertindami jūsų žinias ir įžvalgas, norime pasisemti patirties, kaip jas valdyti, kaip pertvarkyti nusistovėjusią tvarką”, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak sostinės mero, valstybės įmonių pertvarka Rumunijoje leido ženkliai pataisyti šalies įvaizdį pasaulyje, kuriame Rumunija iki tol garsėjo tik kaip aukšto korupcijos lygio, valkataujančių šunų ir romų valstybė.

Ekspertai pristatė savo kompanijos sėkmės istoriją, taip pat įveiktus iššūkius, tarp jų – politinis kišimasis, labai prastas įmonių, ypač valstybinių, valdymas, strategijos trūkumas ir kt.

Savivaldybės vadovai, savo ruožtu, ekspertams pristatė planuojamą savivaldybės įmonių valdymo pertvarkos modelį, kurio pateikimui bendru sutarimu vakar pritarė miesto Taryba.

Anot savivaldybės vadovų, tokio aukšto rango ekspertų domėjimasis Vilniaus įmonių valdymo problemomis ir dalijimasis patirtimi, taip pat geras įmonių valdymo pertvarkos modelio įvertinimas teikia vilčių, kad šis klausimas bus sutvarkytas pagal skaidrumo ir geros vadybos principus, kad išaugs visuomenės pasitikėjimas įmonėmis, paslaugų kokybė, pelningumas, mažės savivaldybės skola.

“Franklin Templeton“ yra viena didžiausių pasaulyje, nepriklausoma, įvairių turto klasių valdymo įmonė, turinti biurus 35-se, o klientus – daugiau kaip 150-je pasaulio šalių. Kompanija yra listinguojama Niujorko biržoje, akcijos įtrauktos į Standard & Poor’s 500® indeksą.

Šiai kompanijai patikėta valdyti 3,3 mlrd. eurų vertės fondą, kuris valdo didžiausių Rumunijos energetinių, susisiekimo ir kitų svarbiausių sektorių bendrovių akcijas.

Per pastaruosius penkerius metus Rumunija pasiekė puikių rezultatų, augindama valstybės valdomų įmonių vertę, pritraukdama užsienio ir vietinius investuotojus, sutvarkydama įmonių ir šiandien jos veikla yra pateikiama, kaip viena iš sektinų pavyzdžių Centrinės ir Rytų Europos regione.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius,lt