Apdovanoti „Žingsnių programos“ nugalėtojai

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir Švedijos ambasadore Cecilia Ruthström-Ruin dalyvavo Ambasados surengtuose „Žingsnių iššūkio” (“Step challenge”) apdovanojimuose. Iššūkį per mėnesį nueiti kuo daugiau žingsnių ir tokiu būdu tausoti aplinką bei gerinti savo sveikatą išbandė Šiaurės ir Pabaltijo šalių ambasadų darbuotojai, Savivaldybės ir Prezidentūros darbuotojai.

„Žingsnių iššūkio“ programa – smagus iššūkis. Jo populiarumas per šį mėnesį labai išaugo. Pradėjome nuo Šiaurės – Baltijos iššūkio, vėliau prisijungė ir Šiaurės Amerika bei Lietuvos Prezidentūros darbuotojai. Sostinės meras pakvietė iššūkyje dalyvauti vilniečius, nes mažai judantys miestiečiai – pasmerkti didelėms sveikatos problemoms. Šis iššūkis – tai visų pirma varžybos su savimi pačiu“, – sako Švedijos ambasadorė.

Renginio metu buvo apdovanoti įveikę daugiausiai žingsnių per dieną. Iššūkį laimėjo Kanados ambasados komanda, kurios vidurkis – 111 76 žingsnių per dieną. Antroji vieta atiteko JAV ambasadai, nužingsniavusiai 10249 žingsnių per dieną, trečioji – Suomijos ambasada, nukeliavusi per dieną 9473 žingsnius.

Vilniaus meras su komanda prie varžytuvių prisijungė gegužės 10-14 dienomis. Jis iš viso nužingsniavo 36128 žingsnių, jo vidurkis – 9032 žingsnių per dieną.

„Vilniečiai galėtų dar aktyviau jungtis prie šaunios iniciatyvos. Galbūt ne visos Vilniaus vietovės yra pritaikytos važiuoti dviračiais, bet vaikščioti – tikrai taip. Mane vaikščiojimas atgaivina, ypač gerai jaučiuosi kasdien į darbo kabinetą 19 aukšte lipdamas pėsčiomis, todėl dabar visus raginu kuo daugiau vaikščioti“, – sako sostinės meras R. Šimašius.

Pasak Švedijos ambasadorės, Skandinavijos šalyse įprasta, kad įmonės, valstybės institucijos meta viena kitai vaikščiojimo iššūkius. Tai yra puiki komandos formavimo priemonė. Į pagalbą pasitelkus specialias mobiliųjų programėles, galima lengvai suskaičiuoti nueitus žingsnius. Prieš sėdant į automobilį, žmonės skatinami pagalvoti ir pasirinkti aplinkai draugiškesnį ir sveikesnį būdą.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]