Savaitgalį – Gatvės muzikos diena

Gegužės 16 dieną, šeštadienį, Vilniuje ir 50 Lietuvos miestų vyks Gatvės muzikos diena (GMD). Šis pavasarinis gatvės, muzikos ir žmonių įvykis – jau devintasis. Pastarosios GMD plėtėsi užsienin, šiais metais šventės komanda kviečia visus į Vilnių. Turi draugų užsienyje, kurie mėgsta groti, būti su muzika? Kviesk, sako GMD vadas Andrius Mamontovas.

„Kaip pavyzdį su džiaugsmu pristatome į GMD atvyksiančius 36 muzikantus iš Armėnijos, Gruzijos, Ukrainos (Krymo), Italijos ir Estijos. Europos sąjungos programos „Erasmus+“ finansuota muzikantų invazija, pavadinimu We’re the Citizens of MUSIC,savaitę laiko dirbs kartu muzikinėse kūrybinėse dirbtuvėse, o per GMD pasirodys „Vasaros terasoje“(Mokytojų namų kiemelyje), vėliau patrauks muzikuoti, improvizuoti su gatvės muzikos dienos dalyviais į Vilniaus gatves, ir galiausiai vėl susitiks vakarinėje „Lofto“ programoje. Bus faina!“, – sako Judita Strumilaitė, GMD koordinatorė. Taigi, gerai paklaidžiojus Vilniaus gatvėse bus galima aptikti:

Gruzinų blues-roko grupę Shelby, kurios idėja gimė požeminiame pravažiavime. Grupė yra grojusi per 30 koncertų Tbisilyje ir Sutave. Per 4 mėnesius grupės dainų socialiniuose tinkluose perklausoma per 13 tūkst. kartų. Shelby yra parašę per 20 orginalių dainų ir artimoje ateityje planuoja išleisti albumą. Praėjusiais metais Shelby dalyvavo GMD Tbisilyje. Šiais metais grupės narių Ioane, Tornike, Giorgi, David ir Ucha verta paieškoti Vilniaus skveruose. https://www.facebook.com/ShelbyBandGeorgia/timeline

Ukrainiečių duetą Red Sneakers, kurių narysEsken J. Zova sako, jog Lietuvos GMD bus pirmoji grupės kelionė kartu, ir ji yra apie muziką – kas galėtų būtų įdomiau? Gatvės muzika nėra labia populiari Simferopolyje, kur grupė kilusi, bet Lvove,,mes tai padarėme, pamilome ir toliau stengiames groti beveik kiekvieną savaitgalį. Tik lietus ir žiaurus šaltis gali mus sustabdyti’’. Grupės repertuare pasauliniai hitai maišyti su populiaria ukrainietiška muzika, funk, džiazo, roko, popso, bossa-nova ir region stiliuose. Esken sako, kad dalyvavimas GMD Lietuvoje yra gera galimybė praplėsti savąjį muzikos pasaulį ir atnešti įkvėpimą Ukrainai.

Muzikantus iš Armėnijos. Šie vyrukai žino kaip džeminti! Keli jų yra gerai žinomi Armėnijoje, kurioje pasirodydavo su skirtingomis grupėmis. Dėl gatvės muzikos dienos Vilniuje jie susibūrė ir be savo instrumentų ir lagaminų į Lietuvą gabena ,,savo geriausią nuotaiką ir dalelę Armėnijos saulės šilumos. Taigi, pasiruoškite ir kurkime muziką!!!’’.

Italą Marco, kurio, kaip etno muzikos mylėtojo, tikslas gatvės muzikos dienoje susipažinti su folk tradicinėmis dainomis iš kitų šalių, kurių nėra youtube. ,,Tikiuosi rasti kažką, kas perduodama iš žmogaus žmogui metų metais ir amžiais. Ieškosiu lobio, kuris yra visos žmonijos praeities paveldas’’. Be šių pasisakiusių dalyvių bus galima susipažinti ir su kitais „Erasmus+“ programos dalyviais-muzikantais, kuriuos atpažinti padės naujovė – GMD rėmėjo draudimas.lt dovana. Gatvėje grojantiems muzikantams rėmėjas paruošė specialius stovus, ant kurių atlikėjai galės užrašyti savo grupės pavadinimą ar palinkėjimą klausytojams. Gatvės muzikos dienos metu draudimas.lt visus klausytojus ir atlikėjus kvies selfie‘intis, originaliausias nuotraukas ir video apdovanodami išskirtiniais prizais. Stovelių bus 300, tad rėmėjai stengsis, kad jų atsirastų visuose GMD švenčiančiuose miestuose. Vien kreidos užsakyta 3000 gabaliukų. Gatvės muzikos diena taip pat tradiciškai vyks Ukrainoje (visos naujienos Facebook День Вуличної Музики) ir Gruzijoje. Į Ukrainą muzikuoti iš Lietuvos vyksta Antikvariniai Kašpirovskio dantys, Jurgis Didžulis ir grupė Skamp.

Batumyje šį kartą taip pat susitinka gausus internacionalas: Čekija, Estija, Lietuva, Ukraina, Gruzija ir Armėnija. Gatvės muzikos festivalis čia vyks gegužės 31d. Vietiniai GMD rengėjai tvirtina: ,,Kiekvienas muzikantas turi patirti gatvės ritmą’’. Kaip ir kasmet Vilniaus GMD vainikuos būgnų šou „Drum2gether“, šią renginio dalį planuojama dedikuoti kompozitoriui, perkusininkui ir GMD draugui a.a. Tomui Dobrovolskiui.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]