Vilniečiai gali išbandyti naująjį, 22-uoju maršrutu vežantį, autobusą IVECO „Urbanway“

IVECO atstovė Lietuvoje bendrovė „Transmitto“ suteikė galimybę vilniečiams keletą dienų pasivažinėti naujutėliu, ką tik nuo gamyklos konvejerių nuvažiavusiu, suspaustas gamtines dujas naudojančiu, IVECO „Urbanway“.

Autobusas veža miestiečius 22-uoju maršrutu. Transporto priemonė gaminama Čekijos mieste Vysoke Myto. Visuomenei pirmą kartą jis buvo pristatytas vos prieš porą metų. „Urbanway“ pakeitė iki tol Vilniaus gyventojams neblogai pažįstamą, prieš tai gaminamą „Irisbus Citelis“.

„Urbanway“ įdiegta nemažai naujovių – gerokai pakeistas transporto priemonės išorės ir vidaus dizainas.

Pasak bendrovės „Vilniaus Viešojo transporto“ vadovų, miestiečiams bus įdomu pasivažinėti nauja, modernia, dar gamyklos dažais tebekvepiančia transporto priemone, o vežėjams – išbandyti moderniausią, griežčiausius ekologinius standartus atitinkantį autobusą, įvertinti degalų sąnaudas, kitus parametrus.

IVECO „Urbanway“ – žemagrindis, itin patogus važiuoti keleiviams su negalia ir mamoms su vaikų vežimėliais. Transporto priemonė yra standartinio 12 m ilgio, joje – 28 sėdimos ir 52 stovimos vietos.

Autobuse montuojamas Euro 6 standartų reikalavimus atitinkantis „Cursor 8“ variklis.

Prieš atvažiuojant į Vilnių, autobusas buvo išbandytas Latvijos ir Estijos sostinėse. Keliones šiuo autobusu gyventojai galės išbandyti iki trečiadienio, vėliau juo pasivažinėti turės galimybę ir kitų Lietuvos miestų gyventojai.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt