Meras R. Šimašius su vidaus reikalų viceministru aptarė būtinus migracijos tvarkos pokyčius

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius lankėsi Vidaus reikalų ministerijoje, kur susitiko su viceministru Artūru Norkevičium. Susitikime aptarta migracijos tvarka šalyje ir problemos, su kuriomis susiduria į sostinę dirbti ir gyventi atvykstantys užsienio piliečiai.

„Norint kad vilniečiai turėtų daugiau darbo vietų, reikia, kad Vilnius būtų atviras investuotojams ir profesionalams. Deja, kol kas jie dažnai užklampinami migracijos koridoriuose, o tai reiškia iš Vilniaus pabėgusias darbo vietas. Susitikime sutarėme, kad šis Vilniaus ateičiai itin svarbus klausimas bus sprendžiamas“, – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Diskusijoje kalbėta, kaip svarbu efektyviai dirbti kartu, siekiant, kad į Vilnių atvykę užsieniečiai kurtų ir plėtotų savo verslus, nesibaimindami ilgai trunkančio migracijos dokumentų tvarkymo, mokslo diplomų pripažinimo, ir jaustųsi gerai mūsų aplinkoje.

Merui jau anksčiau yra tekę bendrauti su investuotojais, kurie pasirinko kurti verslą Minske, o ne Vilniuje, kadangi į mūsų šalį atvežti reikalingus specialistus sutrukdė pernelyg sudėtingi biurokratiniai procesai, o tai, mero nuomone, yra didelis praradimas ne tik sostinei, bet ir valstybei.

Sutarta, jog būtina keisti įstatymus ir poįstatyminius aktus, kad migracijos tvarka taptų lankstesnė, kad procedūros būtų paprastesnės ir pritrauktų į Lietuvą kuo daugiau puikių specialistų iš užsienio.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt