Su mandagumo vizitu pas Vilniaus merą apsilankė Indijos ambasadorius Ajay Bisaria

Su mandagumo vizitu pas Vilniaus merą apsilankė Indijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ajay Bisaria. Susitikimo metu aptartos šalių bendradarbiavimo galimybės verslo srityje, ambasadorius domėjosi bendrais Lietuvos ir ES šalių projektais.

Ambasadorius pažymėjo artėjančią itin Indijos ambasadai svarbią dieną. Birželio 21 d. – Jungtinių Tautų Organizacijos 180-ties šalių sutikimu deklaruota kaip tarptautinė jogos diena. Tą pačią dieną jogos diena bus švenčiama daugelyje pasaulio šalių.

Šia proga Vilniuje, prie Baltojo tilto vyks šventė, į kurią, kaip garbingiausias svečias, kviečiamas Vilniaus meras. Anot svečio, planuojama, kad šioje jogos šventėje dalyvaus iki 700 dalyvių ir svečių.

Aktyviau Vilnius su Indija pradėjo bendradarbiauti 2012 m., kada Vilniuje pirmą kartą vyko Azijos šalių dienos (dalyvavo Indija, Kinija, Japonija, Korėja, Tailandas, Kazachstanas, JAV, Vietnamas, Indonezija). Šventės metu, kurią organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, buvo pristatytos egzotiškos rytų šalių virtuvės, tradiciniai kultūriniai ir kovos menų pasirodymai, suvenyrai, informacija apie šalis.

Šiose dienose apsilankė ir tuometė Indijos ambasadorė Monika Kapil Mohta su vyru.

2014 m. birželio 6 d. Azijos dienų metu vyko Azijos šalių verslo forumas, kurio pagrindinis tikslas – padėti Lietuvos ir Azijos įmonėms kurti konstruktyvius santykius su vyriausybių institucijomis, skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Azijos įmonių atstovų per verslo asociacijas ir ambasadas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt