Vilniaus meras susitiko su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos nariais

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos atstovais aptarti Vilniaus senamiesčio, įrašyto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, valdymo klausimus bei plėtros ir transporto istoriniame miesto centre problemas.

Komisijos atstovų nuomone, labai svarbu, jog Vilniaus senamiestis, būdamas tarp iškiliausių Pasaulio paveldo objektų, turėtų vieną aiškų atsakingą valdytoją ir tai neturėtų likti vien tik savivaldybės funkcija.

Komisijos nariai priminė įsipareigojimą UNESCO – būti draugiškesniems Vilniaus senamiesčio lankytojams ir išsakė susirūpinimą dėl intensyvaus transporto srauto, važiuojančio tranzitu Universiteto, Stiklių, Gaono gatvėmis, kurios yra vienoje lankomiausių turistų vietų.

Sutarta glaudžiai bendradarbiauti ir būsimuose susitikimuose pateikti konkrečių siūlymų dėl struktūrinių pokyčių modelio, kuris galėtų sustiprinti VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrą ir ji taptų telkiančiąja, draugiška visuomenei institucija, kuri vykdytų ir paveldo stebėseną, ir kitas svarbias visai valstybei, ne vien istoriniam sostinės centrui, funkcijas.

Susitikime dalyvavo Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas Romas Pakalnis, Generalinė sekretorė Marija Drėmaitė, Paveldo programų vadovė Rugilė Balkaitė ir VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros direktorius Gediminas Rutkauskas.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]