„Transparency International“ atstovai palaiko Vilniaus siekį tapti pirmuoju atvirų duomenų miestu Lietuvoje

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su VšĮ „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atstovais aptarti savivaldybės veiklos skaidrinimo, atvirumo didinimo iniciatyvas ir bendradarbiavimą, diegiant tarptautinius standartus, į kuriuos Vilnius turi lygiuotis.

„Turime ambicingų tikslų – viešinti visą savo veiklą per atvirų duomenų prizmę. Kuo toliau, tuo daugiau savivaldybės ir jos kontroliuojamų įmonių duomenų taps visiškai atviri miestui. Jau pradėjome viešinti Savivaldybės padalinių vykdytus mažos vertės pirkimus, vadovų darbotvarkes, kuriose deklaruojame visus savo susitikimus su interesų grupių atstovais, ir laukiame siūlymų – ką galėtume daryti geriau ir daugiau”, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Susitikimo metu Savivaldybei pasiūlyta pirmai Lietuvoje įsidiegti naujovę – dalyvaujamąjį biudžeto sudarymą, t. y. tokią švietėjišką priemonę, kai miesto gyventojams suteikiama galimybė patiems spręsti, kaip ir kam panaudoti tam tikrą dalį miesto biudžeto lėšų, pavyzdžiui kurias gatves mieste sutvarkyti, kokius suoliukus įrengti ir pan. Pasak TILS atstovų, Lenkijoje taip įgyvendinta jau apie 40 projektų.

„Turite nuostabią galimybę tapti pirmuoju atvirų duomenų miestu, ką jau padarė Gdanskas, Reikjavikas, Helsinkis, o Lietuvoje atviro miesto principo dar nėra įgyvendinusi nė viena savivaldybė“, – teigė TILS direktorius Sergejus Muravjovas.

Savivaldybei taip pat rekomenduota pradėti anksčiau viešai skelbti Tarybos posėdžių darbotvarkes, paskatinti Tarybos narius viešai skelbti savo susitikimus su interesų grupių atstovais savo darbotvarkėse. Dar daugiau informacijos, rekomendacijų sutarta pateikti būsimuose susitikimuose. Be to, rytoj (ketvirtadienį) TILS drauge su partneriais iš Norvegijos, Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojams ir Tarybos nariams surengs antikorupcinį seminarą.

Susitikime dalyvavo TILS vadovas Sergejus Muravjovas ir projektų vadovai Rūta Mrazauskaitė ir Karolis Granickas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt