Gedimino prospektu hipių eisena – VILNIAUS BRODAS gyvas!

Rytoj, gegužės 22 d. 12 val. Vilniaus brodas atgims. Mokytojų namai kartu su Vytauto Kernagio fondu jau penktą kartą organizuoja festivalį „Vilniaus brodas gyvas 2015“. Spalvinga hipių eisena, kurioje S. Nėries ir S. Daukanto gimnazijų gimnazistai su smagiu diksilendu priešakyje, 12 val. nuo Katedros aikštės nužygiuos iki paminklinio maestro Vytauto Kernagio suoliuko.

Hipiams atėjus į Lukiškių aikštės prieigas, šalia Vytauto Kernagio suolelio muzikuos gimnazijų jaunieji atlikėjai, o Vilniaus brodo baigiamasis akcentas – 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiantis koncertas „2 Maestro“, skirtas beprotiškai fantastiškam, 64-ajam maestro Vytauto Kernagio gimtadieniui.

Vilniaus brodas (dabartinis Gedimino pr.) – daugeliui XX a. 7-8 dešimtmečio žmonių (ne tik vilniečių) asocijuojasi su laisva, tuometinių ideologinių štampų nevaržoma, meniškos dvasios raiška, maištingu kultūriniu proveržiu, Lietuvos kultūros istorijai davusiu tokias išskirtines asmenybes kaip Vytautą Kernagį, Algimantą Puipą, Algimantą Mikutėną, Izoldą Keidošiūtę, Nijolę Oželytę ir daugelį kitų.

Kviečiami visi, norintys įsileisti į savo kasdienybę maištingąją praeities meninę dvasią. Nepatingėkite išsitraukti iš savo spintų gėlėtas sukneles ar vyriškus marškinius, platėjančias kelnes ar džinsus, vadinamuosius „kliošus“, batus su platforma (beje, dabar madingi!), susiriškite plaukus gėlėta juostele ir prisijunkite prie eisenos. Kviečiame visus pajusti laisvę savyje!

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt