Viršuliškių skersgatvyje atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas

Viršuliškių skersgatvyje, verslo komplekso „Grand office” aikštėje, Suomijos ambasados ir garsaus lietuvių architekto Gintaro Čaikausko biuro iniciatyva atidengta skulptoriaus Tado Gutausko skulptūra „Suomis”.

Atidengimo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė: „Lietuva ir Suomija yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono dalis. Esame ne tik artimi kaimynai, bet ir partneriai, kuriuos sieja tvirti ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai. Ši skulptūra įprasmina svajojantį žmogų ir šalis, kurios siekia bendrų tikslų. Tai – Lietuvos ir Suomijos bičiulystės ir vis stiprėjančių saitų tarp mūsų žmonių simbolis“.

10-ies m aukščio, milžino iš plieno figūra, laikanti debesį. Šis meninis akcentas įprasmina žmogaus siekį siekti nepasiekiamo ir vytis savo svajonę. Skulptūra Suomijos vėliavos spalvų – balta mėlyna, simbolizuojanti įvairiopą Suomijos pagalbą Lietuvai modernėjimo ir naujų iššūkių kelyje į Europą.

„Tikiu, kad šis puikus meninis akcentas – tai ženklas, kad į Vilnių atkeliauja daugiau suomiškos dvasios. Millžiniška skulptūra neveltui iškilo šalia verslo centro – man atrodo, kad tai simbolizuoja rimtą, tvirtą, suomišką požiūrį į darbą, o šie aspektai yra man ypač svarbūs. Tokio simbolio atsiradimas ne tik įprasmins abiejų valstybių draugystę, tačiau ir paskatins svečius iš Suomijos aplankyti Lietuvą, Vilnių ir gerai pažinti mūsų miestą, kraštą, tradicijas ir žmones. Sveikinu kiekvieną, prisidėjusį ir palaikiusį šį projektą“, – sakė Vilniaus meras.

Viršuliškių skersgatvyje suomių įmonės „YIT-Kausta” investicijų dėka kuriamas naujas Vilniaus miesto daugiafunkcinis centras. Tai – aukštybinis komercinis kompleksas “Grand office”, prekybos centras „Prisma” ir penkių daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt