Meras su Nyderlandų ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimą miesto transporto, miesto plėtros, kūrybinių industrijų srityse

Su mandagumo vizitu pas Vilniaus merą apsilankė Nyderlandų karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Gijsbert Hendrik Christiaan van der Lingen.

Susitikimo metu išsamiai aptarti dviračių tinklo plėtros klausimai. Kadangi Amsterdame net 66 proc. viso transporto sudaro dviračiai, meras domėjosi Nyderlandų dviračių infrastruktūra, paprašė pasidalinti ilgamete patirtimi šioje srityje.

Buvo sutarta dviračių plėtros, viešojo transporto efektyvaus naudojimo ir miesto planavimo temomis Savivaldybės specialistams ir atsakingoms įmonėms surengti seminarus, pasikviečiant šių sričių profesionalus iš Nyderlandų.

Pokalbininkai aptarė ir bendradarbiavimo galimybes kūrybinių industrijų srityje, diskutavo, kaip didinti Vilniaus žinomumą pasaulyje, kalbėjo apie Vilniaus paminklų ir muziejų tvarkymą bei saugojimą.

2004m. Nyderlandų karalystės ambasados iniciatyva buvo pasodintos pirmosios olandiškos tulpės Antakalnyje, prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, kurias Vilniui padovanojo Olandijos Ttarptautinis gėlių svogūnėlių centras.

2010 ir 2014 metais Vilniaus miesto savivaldybės delegacija vyko į Amsterdamą ir Hagą susipažinti su transporto ir dviračių takų infrastruktūra.

2014 m. pavasarį Bernardinų sode sužydėjo Nyderlandų ambasados pasodintos tulpės.

Viešųjų ryšių skyrius [email protected]