Rytoj modernizuotoje Vilniaus nuotekų valykloje – atvirų durų diena

Rytoj (šeštadienį), 12.00-15.00 val. vilniečiai kviečiami atvykti į Vilniaus miesto nuotekų valyklą (Titnago g. 74, Vilniuje), kur vyks aplinkosaugos šventė šeimoms su vaikais – „Profesoriaus atradimai gamtoje – eksperimentuok kartu!“.

Lietuvoje tokio pobūdžio renginys organizuojamas pirmą kartą. Atvirų durų dieną bus galima pamatyti, kaip moderniai valomas vanduo, tvarkomas ir ekologiškai panaudojamas dumblas, be to, sužinoti, kaip ir kodėl reikėtų taupyti vandens išteklius. Mažieji lankytojai taip pat turės galimybę pasitikrinti žinias viktorinoje bei laimėti vertingų prizų. Jie galės atlikti įvairių eksperimentų su vandeniu ar cheminėmis medžiagomis, taip pat drauge su savo mėgstamu personažu išmintinguoju Profesoriumi aiškinsis iškilusius aplinkosaugos klausimus.

„Pasitelkdami edukacines, šviečiamąsias veiklas, norime parodyti vaikams ir jaunimui, kaip svarbu saugoti bei tausoti aplinką, racionaliai naudojant gamtinius išteklius ir tinkamai tvarkant atliekas“, – sako APVA vyriausioji specialistė Joana Augustauskaitė.

Renginyje bus išaiškinti ir apdovanoti konkurso „Atradimai gamtoje” nugalėtojai (po tris 5-8 ir 9-12 klasių moksleivių grupes). kurie atliks kūrybiškus aplinkosaugos tyrimus, pavyzdžiui, tyrinės vandens, dirvožemio ar oro būklę savo aplinkoje. Bus vertinamas moksleivių originalumas, kūrybiškumas bei jų pasiūlytos tvarios aplinkos idėjos.

Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis modernizavus valyklą, įdiegus joje aukštąsias technologijas, ne tik efektyviau tvarkomos miesto nuotekos, bet išspręsta ir miestiečius kankinusi nemalonaus kvapo problema. Dabar čia iš nuotekų susidarantis dumblas apdorojamas ir sandėliuojamas daug veiksmingiau nei anksčiau.

Šventę „Profesoriaus atradimai gamtoje – eksperimentuok kartu!“ vilniečiams organizuoja – LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).