Olimpiniam čempionui Romui Ubartui – sveikinimai jubiliejaus proga

Savivaldybėje svečiavosi Lietuvos olimpinis čempionas, disko metikas Romas Ubartas. Čia jį 55-ojo gimtadienio proga pasveikino Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, nuolat besistengiantis neatitolti nuo Lietuvos sportininkų gyvenimo pulso bei aktualijų.

Už nuopelnus Vilniaus sportui vienam žymiausių Lietuvos ir pasaulio lengvaatlečiui gražios sukakties dieną buvo įteiktas Mero padėkos raštas.

Garbingas svečias šiuo metu savo sukaupta profesionalaus sportininko patirtimi dalinasi su jaunimu, augindamas pamainą nūdienos Lietuvos disko metimo profesionalų gretoms sustiprinti. Lietuvai olimpinį auksą parvežęs 1992-ųjų Barselonos vasaros Olimpinių žaidynių laimėtojas R. Ubartas neformalioje aplinkoje su vicemeru L. Kvedaravičiumi dalinosi prisiminimais apie buvusias pergales, varžybas, jaudulį prieš išėjimą į stadioną ir džiaugsmą nugalėjus varžovus, taip pat pasakojo apie trenerio darbą, planus, lengvosios atletikos, kaip sporto šakos, ateitį Lietuvoje, diskutavo šalies sporto sistemos, sporto bazių klausimais. Mero pavaduotojas L. Kvedaravičius sukaktuvininką pradžiugino geromis naujienomis – sporto meistrą supažindino su planuojamo statyti daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo komplekso Šeškinės mikrorajone projektu, kuriame numatyta skirti ir nemažai sporto erdvių lengvajai atletikai.

Romas Ubartas gimė 1960 m. gegužės 26 d. Mikytuose, Šilutės rajone. Lietuvos atletas, disko metikas, sporto meistras, 1986 m. Europos čempionas (Štutgardas, Vokietija, 67,07 m), 1992 m. Barselonos vasaros Olimpinių žaidynuų laimėtojas. Barselonoje diską nusviedė 65,12 m. Jo garbei pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje buvo pakelta Lietuvos trispalvė ir sugrotas Lietuvos himnas.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]