Vilniaus meras susitiko su Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovais

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovais. Susitikime aptartos miesto investicijų plėtros kryptys ir prioritetai, socialinės infrastruktūros mokesčio mokėjimo tvarka, mokesčių panaudojimas ir galimybės, vaikų darželių patalpų nuoma, jų išankstinis projektavimas naujai statomuose kvartaluose.

„Rūpestį kelia, kad daug vilniečių iš miesto centro išsikelia gyventi į priemiesčius. Norime sukurti geresnes sąlygas gyvenantiems mieste. Tad labai svarbu ne tik daugiabučių renovacija, bet ir jauki gyvenamųjų namų aplinka, infrastruktūra. Ieškosime galimybių miesto centre gyvenantiems kaip palengvinti susisiekimą viešuoju transportu, didinti parkavimo vietų skaičių Senamiesčio prieigose“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Verslas, investuodamas į teritorijų plėtojimą mieste, privalo Vilniaus savivaldybei sumokėti socialinės infrastruktūros mokestį, tačiau, pasak Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidento Roberto Dargio, jis turi būti susietas su panaudojimo būdu ir pagrįstumu.

„Socialinės infrastruktūros mokestis svarbus ir reikalingas miestui. Tik dažnai kyla klausimas, kam jis naudojamas? Turi būti aiškiai nustatyta, kur investuojami surinkti pinigai. Miestas, turėdamas tokią prievolę, galėtų optimaliau tai padaryti“, – sakė R. Dargis.

Statybų bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis teigė pasigendantis skaidrumo ir aiškumo.

„Socialinis infrastruktūros mokestis yra teisingas, bet labai norėtųsi, kad surinktų lėšų panaudojimas būtų skaidrus, kad būtų viešai paskelbta, kas ir kiek mokėjo“, – sakė A. Avulis.

Susitikimo metu buvo svarstoma ir vaikų darželių patalpų nuomos, renovacijos klausimai, naujų darželių atsiradimo galimybės naujai statomuose kvartaluose. Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas pabrėžė, kad pirmiausia reikia sutvarkyti teisinę bazę.

„Statyti naują darželį pagal dabar galiojantį Statybos techninį reglamentą yra labai brangu. Labai išaugusi žemės kaina , o šioms ugdymo įstaigoms yra keliami dideli reikalavimai dėl žemės sklypo dydžio. Tuomet išauga ir darbų sąmata. Todėl siūlyčiau statyti daugiafunkcį pastatą – darželį ir pradinę mokyklą“, – teigė R. Dargis.

Planuojama, kad susitikimai su Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovais vyks bent kartą per ketvirtį.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]