Sostinės Taryba šiandien svarstys, ar skirti 100 eurų kompensacijas lankantiem privačius darželius

Taryba šiandien svarstys naują tvarką dėl 100 eurų kompensacijos vilniečiams tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius sostinėje. Siekiama, kad 100 eurų kompensacijos tvarka įsigaliotų jau nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

„100 EUR krepšelis, skirtas tėvams, kurių atžalos lanko nevalstybinius darželius – tai viena iš Savivaldybės suplanuotų priemonių, kuriomis bus iš esmės sprendžiama prieinamumo ikimokyklinio ugdymo sektoriuje problema. Be šios priemonės, didinsime vietų skaičių ir Savivaldybės darželiuose, tinkamai išnaudodami turimų švietimo įstaigų patalpų užimtumą, taip pat pritaikysime kitą Savivaldybės nekilnojamąjį turtą ikimokykliniam ugdymui. Tikime, kad įgyvendinus šį priemonių kompleksą, vietų trūkumo darželiuose nebeliks“, – sako vicemeras Valdas Benkunskas.

Siūloma kompensuoti 100 eurų tėvų mokamo mėnesinio mokesčio kiekvienam vaikui, kurio tėvai sudarė ugdymo sutartį su privačiu darželiu, kai abiejų tėvų ir vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje. Tai užtikrins papildomų vietų vaikų darželiuose steigimą Vilniuje, o ikimokyklinio ugdymo sektorius tarptų lankstesnis ir įvairesnis.

Tvarkoje yra numatyta būtina sąlyga, kad kompensacija skiriama tik tuo atveju, jei ta pačia suma bus mažinamas tėvų mokestis privačioje ugdymo įstaigoje ir paslaugų kaina vienerius mokslo metus nesikeis. Tikėtina, jog vaikų, lankančių privačius darželius skaičius išaugs, todėl, mažės dalis šių įstaigų sąnaudų.

Skaičiuojama, kad per metus kompensacijoms privačius darželius lankantiems prireiks apie 6 mln. eurų. Tikimasi, kad bus įkurta du tris kartus daugiau naujų vietų darželiuose, nei atsiranda pastačius vieną naują darželį.

Šiemet sostinėje užregistruota apie 9 000 prašymų priimti į valstybinius darželius. Apie 5 500 vaikų rudenį išeis į mokyklas ir atlaisvins vietas, tačiau vis tiek stigs dar apie 7 000 vietų. Savivaldybė dar šiemet renovuos du pastatus (apleistos buvusių ugdymo įstaigų patalpos), kuriose galės įsikurti 460 darželinukų. Apklausos duomenimis, didžioji dauguma privačių darželių pritartų naujai tvarkai, kuri padėtų plėstis ir priimti daugiau darželinukų į privačias ugdymo įstaigas. Vertinant dabartinę privačių sostinės darželių infrastruktūrą ir galimybes, skaičiuojama, kad nuo rugsėjo juose galėtų atsirasti nuo keleto šimtų iki 1 000 naujų vietų.

Vakar Savivaldybėje vykusiame susitikime su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovais aptarti patalpų, tinkančių vaikų darželiams, nuomos neaukštomis kainomis klausimai ir būtinybė iš anksto projektuoti darželius naujai statomuose sostinės kvartaluose.

Posėdis vyks 2015 05 28, nuo 14 val. Tiesioginę transliaciją žiūrėkite čia:

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt