Vilniaus meras susitiko su aukštųjų mokyklų rektoriais

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su aukštųjų mokyklų rektoriais. Susitikime buvo aptartos galimybės, kaip sostinėje rengti kuo daugiau studentams patrauklių ir įdomių renginių, Mokslo muziejaus atsiradimo galimybės, studentų bendrabučių renovacijos klausimai bei koks galėtų būti miesto indėlis siekiant prisidėti prie integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių valdymo.

„Vilnius – studentiškas miestas. Jame studijuoja 90 tūkstančių jaunų žmonių, tačiau studentiškos dvasios aš pasigendu. Vilniuje kasmet vyksta kone 1000 renginių. Organizatoriai dažnai priversti minti Savivaldybės koridorius, kad gautų leidimą renginiui. Mano tikslas išgyvendinti tokią miestiečių iniciatyvą stabdančią praktiką. Siekiame, kad mieste vyktų kuo daugiau renginių ir būtų kuo daugiau jais besidžiaugiančių žmonių”, – sakė Vilniaus meras.

Muzikos ir teatro akademijos rektorius Zbignevas Ibelhauptas sako, kad aukštosios mokyklos rengia daug įvairaus stiliaus renginių, tačiau apie juos pateikiama mažai informacijos.

„Vilniuje išties vyksta labai daug aukšto kultūrinio lygio nemokamų renginių. Tie žinomi žmonės, kuriuos matome teatruose ar televizijos ekranuose, žavimės jų parodomis, universitete galime išvysti ar išgirsti nemokamai. Savivaldybė galėtų mums padėti platinti tą gražią žinią”, – sakė Muzikos ir teatro akademijos rektorius Zbignevas Ibelhauptas.

Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filialo vadovė Gitana Neverienė pasiūlė rengti bendrą visų aukštųjų mokyklų rugsėjo 1-osios šventę.

„Tęsiant Vilniaus universiteto tradiciją būtų gražu pakviesti visus universitetų studentus dalyvauti bendroje eisenoje per miestą. Taip būtų pirmoji žinia, kad Vilnius tai studentiškas miestas,“ – sakė dėstytoja G. Neverienė.

Susitikime buvo aptartos ir Mokslo muziejaus atsiradimo galimybės mieste. Pernai buvo parengta galimybių studija, kainavusi daugiau nei 15 mln. Eur. Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas pabrėžė, kad be Vyriausybės finansinės paramos projekto įgyvendinti nepavyks.

Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas sakė, kad daugiau nei prieš tris dešimtmečius pastatyti studentų bendrabučiai daro gėdą universitetui.

„Kai kuriuos bendrabučius reikėtų tiesiog nugriauti ir statyti naujus. Juk į universitetą atvažiuoja studentai, kurie čia gyvena. Būna tiesiog gėda ,“ – sakė A. Žukauskas.

Susitikime sutarta, kad bendromis pastangomis bus ieškoma sprendimų, kaip būtų galima renovuoti ar pastatyti naujus bendrabučius.

Aukštųjų mokyklų vadovai su Vilniaus meru tvirtai sutarė dėl bendrų projektų: rengiant miesto šventes, apšvietimo, apželdinimo projektus konsultuotis su universitetų bendruomene.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]