Užupyje, Paupio gatvės sienoje atidengta Konstitucija latvių kalba

Pažymint Latvijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su Latvijos ambasadoriumi Mārtiņš Virsis ir Užupio respublikos premjeru Sakalu Gorodeckiu atidengė Užupio Konstituciją latvių kalba.

„Gerbiamieji užupiečiai, esu pasipiktinęs – Užupio respublika ir toliau tęsia bei demonstruoja savo separatistines tendencijas – jos sėkmingai plinta po visą pasaulį. Iš pradžių, lyg ir dėl gražaus vaizdo, pakabinot savo konstituciją lietuvių kalba, o dabar užmezgėte gerus santykius net su 23 užsienio valstybėmis. Bet dar labiau piktina, kad visiškai ignoruojama tikroji valdžia – Užupis užsitvėręs juostomis, sunku ne tik pravažiuoti, bet ir raudonu kilimu kunigaikščiui Gediminui praeiti“ , – su humoru kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Kaip miesto vadovas aš išvykau pirmojo oficialaus vizito į užsienį – į Užupio respubliką. Šis faktas neabejotinai liudija, kad norim su jumis gyventi taikoje ir gerbti tas tiesas, kurias skleidžiate savoje Konstitucijoje. Nepaisant visų separatistinių ginčų, tikiuosi, kad ir ateity mūsų santykiai liks labai šilti ir jūs tikrai liksite ištikimi Vilniaus miestui“, – sakė sostinės meras, įteikdamas užupiečiams Vilniaus vėliavą.

Tai 24-oji Konstitucija užsienio kalba šioje sienoje. Paupio gatvės siena jau papuošta Konstitucijos lentomis lietuvių, anglų, prancūzų, rusų, lenkų, jidiš, tibetiečių, gruzinų, airių, danų, turkų, italų, suomių, ukrainiečių ir kitomis kalbomis bei tarmėmis. Užupio Konstitucija žinoma ne tik Vilniuje, bet ir toli už miesto ir net mūsų valstybės ribų.

Žmogus turi teisę būti laimingas. Žmogus turi teisę mylėti. Žmogus gali būti laisvas. Žmogus atsako už savo laisvę. Žmogus turi teisę nebijoti. Nepasiduok. Tokius ir panašius priesakus skelbia ši Konstitucija.

340 Užupio respublikos ambasadorių įvairiose pasaulio valstybėse, miesteliuose ir rajonuose skelbia žinią apie Užupio respubliką ir jos pagrindą – konstituciją. Tarp jų yra ir mokslininkų, poetų, dėstytojų. Po ceremonijos renginio svečiai aplankė Užupio Angelo aikštę ir statulą, Užupio meno inkubatorių, kur vyko Jungtinės latvių menininkų parodos „Šviesa ir šešėliai“ atidarymas.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]