Vilniaus meras: „Poezijos pavasaris lekioja po Lietuvą ir svečias šalis, kol galiausia grįžta į Vilnių, nes mūsų miestas pats kaip poezija”

Šį vakarą jau 51-ąjį pavasarį Vilniaus universitete Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kiemelyje vyko „Poezijos pavasario 2015“ baigiamasis vakaras.

„Poezijos pavasaris lekioja po Lietuvą ir kitas šalis, kol galiausia grįžta į Vilnių, nes mūsų miestas pats yra kaip poezija. Dėkoju visiems kūrėjams, kad džiuginat vilniečius ir miesto svečius savo eilėmis, diskusijomis ir skaitiniais. Ypač dėkoju poetams, kuriantiems apie Vilnių. Jūsų mintys ir talentas praturtina sostinę, tapo svarbia jos kultūros dalimi. Todėl šiandien noriu apdovanoti žmogų, kuris ir verčia mūsų poetų eiles, ir pats kuria apie Vilnių, ir tai daro iš visos širdies. Vitalijus Asovskis yra ne tik Vilniaus ambasadorius Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų”, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kasmetinė tradicinė Vilniaus miesto mero 2015 metų premija paskirta poetui ir vertėjui Vitalijui Asovskiui už poeziją apie Vilnių ir knygą „Rudens buhalterija“.

Tradiciškai Vilniaus meras pasveikino ir 2015-ųjų metų poetą-laureatą, Nacionalinės kultūros ir meno laureatą Vladą Braziūną, 2015 m. Laimono Noreikos vardo skaitovui laureatui Pauliui Šironui užrišo Laimono Noreikos vardinę juostą: “Visą laiką galvojau, kad niekada taip toli nenueitų poezija ir taip giliai mūsų nepaliestų, jei ne skaitovai, kurie raštą subtiliai perteikia žodžiais”, – sakė meras.

Renginio metu eiles skaitė geriausias skaitovas Paulius Šironas, skambėjo Algimanto Baltakio, Jono Strielkūno, Mindaugo Tumonio eilės, savo kūrybą skaitė laureatai – poetai Vladas Braziūnas, Vitalijus Asovskis, Sigitas Poškus, Vainius Bakas, Jurgita Jasponytė, skambėjo poeto Stasio Jonausko eilės ir kt.

Susirinkusiems koncertavo Baltijos gitaristų kvartetas, eksperimentinio folkloro grupė “Svaja”. Renginį vedė poetas Dainius Gintalas ir rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė.

Poezijos pavasario dalyviai per dvi savaites dalyvavo 134 renginiuose, kurie vyko ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Šiųmetiniame „Poezijos pavasaryje“ apsilankė poetinio žodžio meistrai iš Šveicarijos, Lenkijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Airijos, Australijos, Ispanijos, Ukrainos, Armėnijos, Gruzijos, Suomijos, Prancūzijos.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt