Šiandien Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniaus festivalis skelbia pradžią

Šiandien sostinėje prasideda 19-asis Vilniaus festivalis. Filharmonijos scenoje festivalį atvers Kristjano Järvi diriguojami Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir ansamblis „NIKO“, jie atliks Gedimino Gelgoto „Extracultural“ premjerą, o Sergejaus Rachmaninovo Koncertą fortepijonui skambins pianistė iš Gruzijos Khatia Buniatishvili.

Šių metų Vilniaus festivalio programa atspindi platų geografinį mostą – nuo kaimyninės Latvijos iki tolimųjų Kinijos ar Martinikos, netikėtus žanrus – nuo nepažinto pasaulio paslapčių kupinos džiazo programos iki unikaliosios Pekino operos, neblunkančius istorijos puslapius – nuo Bacho iki „Odės džiaugsmui“.

Kūrybinė partnerystė Vilniaus festivalį sieja su daugeliu žymiausių pasaulio muzikų ir kitų Europos festivalių. Kaip naujausias bendradarbiavimo rezultatas festivalyje skamba MDR simfoninio orkestro (Vokietija) ir Vilniaus festivalio užsakymu sukurto lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto „Extracultural“ premjera Lietuvoje (pasaulinė premjera įvyko legendinėje Leipcigo salėje „Gewandhaus“), susitinka ryškūs Italijos ir Lietuvos ansambliai – įžymusis Kremonos kvartetas ir jo globojamas jaunas styginių kvartetas „Mettis“, tarptautinės muzikantų pajėgos ir Nacionalinis simfoninis orkestras baigiamaisiais akordais mini Latvijos pirmininkavimą ES Tarybai. Beje, 2013 m. Vilniaus festivalis, pavadintas „Viršūnių susitikimu“, su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, tarp kurių ir Violeta Urmana, svariai pradėjo Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai renginius Europoje.

Su Vilniaus festivaliu prasideda vasara, prasideda ir viena didžiausių muzikos švenčių Lietuvoje, kviečianti Nacionalinėje filharmonijoje, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, LDK Valdovų rūmuose susitikti su iškiliais meno meistrais ir įspūdinga muzika, kuri nušviečia kiekvieno sielą ir visą pasaulį.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]