Vilniaus festivalio atidarymo akimirkos

Sostinėje prasidėjo devynioliktasis Vilniaus festivalis. Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje festivalį atvėrė Sergejaus Rachmaninovo koncertas fortepijonui, kurį atliko pianistė iš Gruzijos Khatia Buniatishvili, antroje dalyje Kristjano Järvi diriguojami Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir ansamblis „NIKO“ atliko Gedimino Gelgoto „Extracultural“ premjerą, kurią klausytojai sutiko garsiomis ovacijomis, orkestras ir ansamblis grojo bisui.

„Džiaugiuosi, kad turėjome puikią progą išgirsti gerą koncertą, gerų kūrinių, puikių atlikėjų. Vilniaus festivalis kasmet vilniečiams – itin svarbus įvykis. Nors – ne pasaulinis, tačiau, manau, jei festivalis neįvyktų, tai lyg kokia praraja atsivertų kultūriniame miesto gyvenime. Smagu, kad šis muzikinis reiškinys vyksta vasarą, kad vilniečiai ir patys gali puikiai praleisti vakarus koncertų salėse, ir atsivesti čia svečius. Tad sveikinu visus su gražia festivalio pradžia ir tikiuosi, kad ne mažiau sėkminga ir graži bus festivalio pabaiga“, – sveikino dalyvius, organizatorius, vakaro svečius Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Festivalio meno vadovas Gintautas Kėvišas dėkojo ir sveikino kūrinio autorių Gediminą Gelgotą su sėkminga premjera, dėkojo orkestrui, dirigentui už koncertinę jėgą, dėkojo festivalio rėmėjams, linkėjo visiems šviesių ir įsimintinų festivalio akimirkų.

Šių metų Vilniaus festivalio programa atspindi platų geografinį mostą – nuo kaimyninės Latvijos iki tolimųjų Kinijos ar Martinikos, netikėtus žanrus – nuo nepažinto pasaulio paslapčių kupinos džiazo programos iki unikaliosios Pekino operos, neblunkančius istorijos puslapius – nuo Bacho iki „Odės džiaugsmui“.

Pasak festivalio organizatorių, prasidėjusi viena didžiausių muzikos švenčių Lietuvoje, kviečia Nacionalinėje filharmonijoje, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, LDK Valdovų rūmuose susitikti su iškiliais meno meistrais ir įspūdinga muzika, kuri nušviečia kiekvieno sielą ir visą pasaulį.

Festivalio renginių programa: www.vilniusfestival.lt.

Viešųjų ryšių skyrius vrt@vilnius.lt