Birželio 6 d. vilniečiai Rotušės aikštėje pasitiks kelionės per Europą senoviniais automobiliais dalyvius

Rytoj, birželio 6 d., Vilniuje Rotušės aikštėje nuo 12 val. iki 14 val. vilniečiai galės išvysti senovinių automobilių, įveikusių daugiau nei 2 tūkst. km per Europą, paradą. Atvykusius keliautojus pasitiks ir pasveikins Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas, Hameln (Vokietija) miesto mero pavaduotoja Sylke Keil. Lietuvoje prie parado ketina prisijungti ir mūsų šalies senovinių automobilių gerbėjai bei kolekcininkai.

Gegužės 15 d. kelionės dalyviai, pajudėję iš Briuselio, į Vilnių keliavo per Kaliningradą, Klaipėdą, Kauną. Sekmadienį, birželio 7 d., automobiliai iš Vilniaus pajudės link Estijos sostinės Talino, kur ir baigs savo kelionę. Šiame automobilių žygyje dalyviai važiuoja senais automobiliais, kurių greitis – iki 45 km per 1 val.

Šios iniciatyvos metu siekiama supažindinti su 20 a. pradžios automobilių istorija, su Europa ir Hamelno miestu, taip pat su viduramžiais garsėjusiu „Fleitininko iš Hamelno“ (Žiurkių gaudytojo) legenda. Šia proga Rotušės aikštėje Širvintų vaikų dienos centro auklėtiniai parodys pagal šią legendą sukurtą vaidinimą.

Kelionės organizatoriai ir dalyviai taip pat turi itin kilnią socialinę misiją – kiekviename mieste aplankyti vaikų namus ar dienos globos įstaigas, pabendrauti su vaikais ir juos paremti.

Kelionės, užtruksiančios daugiau kaip 3 savaites, metu, bus aplankytos 7 valstybės ir daugiau nei 10 miestų.

Renginį organizuoja Hameln (Vokietija) Automobilizmo istorijos draugija (prezidentas Reinhard Burkart), Vilniaus miesto savivaldybė, Širvintų vaikų dienos centras (vadovė Elena Petkūnienė).

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt