Vilniaus Balsių bendruomenė mini 25-erių metų sukaktį: šventinės akimirkos

Vilniaus Balsių bendruomenės įkurtame Mitologiniame parke nuo pat ryto šurmuliavo gyventojai – skambėjo muzika, gyventojai žygiavo šiaurietiško ėjimo lazdomis, demonstravo rytų kovos menus, bėgo Balsių gatvelėmis maratoną, koncertavo, vyko parodos, buvo prekiaujama savo gamybos saldumynais, suvenyrais.

Taip Balsiuose prasidėjo bendruomenės šventė, skirta 25-erių metų įkūrimo sukakčiai.

„Per 25-erius metus užauga ir subręsta žmogus, per 25-erius metus užauga ir duoda vaisių sodas. Per 25-erius metus kartu su Nepriklausoma mūsų valstybe, nepabūgusi sunkumų, augo ir tvirtėjo Jūsų bendruomenė. Šiandien Jūs – viena darni Balsių žydinčio sodo šeima. Man didelė garbė ir džiaugsmas šio iškilaus jubiliejaus proga sveikinti tokią sportišką ir kūrybingą bendruomenę. Jūsų gyvenimas ir veikla tapo pavyzdžiu ir kitoms bendruomenėms už Vilniaus ribų, visoje Lietuvoje.

Linkiu sėkmingai ir toliau puoselėti savo aplinką, kūrybingai ugdyti savo atžalas, kurti savas tradicijas ir šventes, o miesto valdžia stengsis padėti įgyvendinti jūsų ateities planus, kurių visada turite“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, už ilgametį ir nuoširdų darbą Balsių bendruomenės pirmininkui Rimantui Mickai įteikdamas Mero padėką.

Šventėje taip pat apsilankiusi sveikatos apsaugos ministrė Rimanta Šalaševičiūtė nuo LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės įteikė bendruomenei sveikinimo laišką: „Balsių kelias – tai visos Lietuvos kelias. Prieš 25-erius metus, atgavusi Nepriklausomybę, susikūrė mūsų valstybė, prieš 25-erius metus susikūrė ir Balsių bendruomenė. Darbas, ryžtas ir kantrybė padėjo susitelkti į stiprią bendruomenę. Esate tikri šeimininkai, besirūpinantis savo šeima, bendruomene, mūsų valstybe. Jūsų darbštumas, iniciatyvumas ir kūrybiškumas – pavyzdys visai Lietuvai“, – rašoma sveikinimo laiške.

Pasak ilgamečio bendruomenės pirmininko Rimanto Mickos, 2002 metais, kai buvo įkurta bendruomenė, šioje vietoje tebuvo plynas laukas, o šiandien čia gyvena daugiau nei 10 tūkst. gyventojų, iš kurių – apie 20 proc. vaikų, apie 800 darželinukų.

Balsiai yra gavę „Metų bendruomenės“ apdovanojimą, 2010 m. tapo respublikinio konkurso „Darni aplinka“ ir Nacionalinio bendruomenių konkurso „Tikime laisve“ finalininkais ir nugalėtojais, 2008 m. įkūrė Mitologinį parką, kuriame rengiami tarptautiniai granito skulptūros simpoziumai. Teritorijoje įrengtos krepšinio aikštelės, lauko treniruoklių kompleksas, vaikų žaidimų aikštelės, veikia vaikų vasaros poilsio stovyklos, dailės, muzikinės studijos ir kt.

Bendruomenės ateities planuose – vaikų darželio, daugiafunkcio centro su sveikatingumo, sporto salėmis ir baseinu statybų projektai.

Viešųjų ryšių skyriusk vrt@vilnius.lt