9-ojoje Lietuvos senjorų dainų šventėje skambėjo įvairių mūsų šalies regionų dainos

Savaitgalį vyko devintoji Vilniaus mokytojų namų organizuojama Lietuvos senjorų dainų šventė „Mes vėl kartu“. Šios šventės programa buvo skirta Etnografinių regionų metams.

„Vilniečių vardu noriu pasidžiaugti, jog į tradicinę senjorų dainų šventę Vilniuje sugužėjo garbaus amžiaus dainininkai iš visos Lietuvos. Žiūriu į Jūsų spindinčias akis, skleidžiamą energiją ir suprantu, kad amžius neturi cenzo. Jūs esate pavyzdys mums visiems. Jūsų daina vienija viltis, skatina neužmiršti savo šaknų, palaiko tautos bendrumo dvasią. Dėkoju, kad esate, kuriate, dainuojate. Linkiu nuostabaus pabuvimo kartu ir, tikiu, kad mūsų visų pastangos padės išsaugoti brangiausią mūsų tautos turtą – lietuvišką kultūrą ir pagarbą istorinei atminčiai. Smagaus Jums dainavimo ir nuostabių šventės akimirkų“,- sveikino senjorus Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Šventė, tradiciškai prasidėjusi prie Vinco Kudirkos paminklo, persikėlė į Vilniaus mokytojų namus. Čia dalyvavo per 50 dainų ir šokių kolektyvų iš įvairių Lietuvos vietovių: Vilniaus, Kelmės, Utenos, Kražių, Pasvalio, Panevėžio, Lentvario, Kauno, Kalvarijų, Biržų, Skuodo, Švenčionių, Švenčionėlių, Varėnos, Šiaulių, Šilalės ir Radviliškio rajonų. Iš viso – daugiau nei 700 dalyvių.

Sudarant repertuarą, rengėjai stengėsi atspindėti visus Lietuvos kraštus, įtraukiant skirtingose Lietuvos vietose gimusių kompozitorių kūrinius.

Senjorų dainų šventė „Mes vėl kartu” Vilniaus mokytojų namuose pradėta rengti 2006 metais, šiam kultūros centrui minint veiklos 60-metį. Tai išskirtinė galimybė ne tik visos Lietuvos senjorams parodyti savo sukauptą gyvenimišką patirtį dainomis ir šokiais, bet ir visai miesto bendruomenei pabūti kartu, pajusti skirtingų kartų dvasinį ryšį, bendrystę.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt