Sostinės meras Kanados verslininkus į ateitį investuoti kvietė Vilniuje

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, susitikęs su Kanados kompanijos „OMERS Venture“ vykdančiuoju direktoriumi Johnu Ruffolo, sėkmingai investuojančiu į informacinių ir ryšių technologijų sektorių ir rizikos kapitalo fondus, dalijosi vizijomis ir planais. Susitikimo metu aptartos priemonės, kuriomis Kanada ir Lietuva formuoja verslo ir mokslo bendradarbiavimą, inovacijoms palankią aplinką, „startuolių“ bendruomenės kūrimąsi, verslininkas pasidalijo vertingais patarimais ir mero buvo pakviestas į naujas sėkmės istorijas investuoti Vilniuje.

Svečiui prakalbus apie sėkmingus Toronto pavyzdžius, Vilniaus meras R. Šimašius investuotojui pristatė Antakalnio rajone kuriamą technologijų miestelį „Vilnius Tech Park“ su ypatingai išvystyta informacinių technologijų infrastruktūra, kuriame įsikurs jauni ir perspektyvūs verslininkai „startuoliai“ bei rizikos kapitalo fondai.

„Ieškant talentų ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų, svarbu vystyti ne tik verslo ir universitetų bendradarbiavimą, bet ir išnaudoti imigraciją. Kanados ir Airijos pavyzdžiai rodo, kad pasinaudojusios imigracija, šalys stipriai šoktelėjo į viršų inovatyvių technologijų srityje. Kurkite startuoliams palankią migracijos politiką. Net 61% Kanadoje atrastų perspektyvių technologijų įmonių įkūrė būtent imigrantai, dar daugiau jų – Silicio slėnyje“, – patarimų Vilniui negailėjo investuotojas, apie kūrį Kanadoje sakoma – jei technologijų sektoriuje iškyla koks naujas „gigantas“ – būkite tikri, kad prie to prisidėjo John Ruffolo.

Pasak R. Šimašiaus, šis Vilniaus ateičiai itin svarbus klausimas jau sprendžiamas. Suprasdamas, kaip svarbu, kad atvykę užsieniečiai kurtų ir plėtotų savo verslus, nesibaimindami ilgai trunkančio migracijos dokumentų tvarkymo, mokslo diplomų pripažinimo, ir jaustųsi gerai mūsų aplinkoje, vos tapęs Vilniaus meru, inicijavo susitikimą su vidaus reikalų viceministru aptarti būtinus migracijos tvarkos pokyčius.

John Ruffolo pabrėžė, jog investicijas pritraukia talentingi žmonės, ypač svarbi – technologijų, inžinerijos sričių talentų pasiūla. Dalijantis patirtimi apie „startuolių“ bendruomenės kūrimąsi mieste, svečias patarė akylai stebėti studentus, įžvelgti galimybes ir plėtoti ne naujų blizgių pastatų statybas, o infrastruktūrą ten, kur natūraliai renkasi „startuoliai“. Stengtis, kad studentų populiacija augtų ir jie norėtų pasilikti mieste: čia kurti, gyventi, linksmintis ir dirbti. O tam būtina sukurti patrauklią, patogią ir vienoje vietoje sutelktą infrastruktūrą, kur, pasak investuotojo, nutinka tikri stebuklai – netikėtose bendradarbiavimo erdvėse susitikę žmonės bendrauja ne virtualiai, o dalijasi idėjomis ir imasi darbų.

Pasak susitikime dalyvavusios Kanados ambasados biuro vadovės Jeanette Adele Stovel, Lietuvos verslininkai turės dar daugiau galimybių bendradarbiauti su Kanados partneriais tiek tarp dviejų šalių, tiek kaip ES dalis, nes ketinama ratifikuoti Kanados-ES prekybos sutartį, atversiančią daugybę galimybių bendradarbiavimui.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt