Vizito pas merą metu Vengrijos ambasadorius siūlė vengrų įmonių paslaugas ir patirtį

Su mandagumo vizitu šiandien Vengrijos ambasadorius J. E. Zoltan Pecze ir Ekonomikos atašė p. Agoston Sarlos apsilankė pas Vilniaus merą Remigijų Šimašių. Svečius domino miesto ūkio, viešojo transporto klausimai Vilniuje.

Pasak ambasadoriaus, Vengrijos autobusai garsūs visame pasaulyje, todėl vengrų įmonės gali pasiūlyti savo paslaugas ir patirtį įsigyjant plačių techninių galimybių, tenkinančių įvairius poreikius, transporto priemones.

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė Vilniuje planuojamą statyti daugiafunkcį kompleksą Šeškinėje. Vengrijos atstovai dalinosi patirtimi apie Budapešto futbolo stadiono statybas, pasirinktą stadiono valdymo modelį.

Meras pažymėjo, kad vengrų patirtis ir pasiūlymai pasirodė jam itin įdomūs ir pakvietė Vengrijos kompanijas aktyviai dalyvauti Savivaldybės skelbiamuose konkursuose miestui naudingus projektus įgyvendinti.

Vengrijoje – 9,8 mln. gyventojų, šalies plotas – 93 tūkst. km2. Pagrindiniai pramonės produktai – plienas, chemikalai, medikamentai, cementas, maisto produktai, tekstilės produktai, taip pat yra visame pasaulyje žinomos „Ikarus“ ir GANZ gamyklos.

Sostinė – Budapeštas, kuriame 1,7 mln. gyventojų. Tai 9-asis pagal dydį Europos Sąjungos miestas. Išvystyta mašinų, tekstilės, chemijos, vaistų, gumos, siuvimo, poligrafijos, maisto pramonė.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]