Vilnius sulaukė Izraelio žiniasklaidos dėmesio

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje lankėsi iš Izraelio atvykusių žurnalistų delegacija, Lietuvoje viešinti pirmą kartą. Populiaraus interneto portalo „Walla News“ ir Izraelio televizijos kanalų: „I24 News“, „Channel 1” ir „Channel 10“ korespondentai, susitikę su Vilniaus meru Remigijum Šimašiumi, domėjosi – kokie didžiausi iššūkiai laukia naujojo miesto vadovo, kokį Vilniaus miesto įvaizdį kuriame miesto svečiams ir turistams.

Apsilankę ekskursijoje po Trakus, paragavę tradicinių patiekalų, žurnalistai gyrė kraštovaizdį, puikų maistą, pastebėjo, jog Vilnius, pagal turistų išlaidas, pigesnis miestas už daugelį kitų Europos sostinių, tačiau Izraelyje dar per mažai žinoma apie šiuolaikinį Vilnių.

Izraelio žiniasklaidos atstovai kvietė Vilnių susigiminiuoti su Tel Avivo miestu, kuriame sėkmingus verslus pradeda daugybė „startuolių“.

Prakalbus apie žydų paveldo atminimo ženklinimą sostinėje, meras pasidalijo šios savaitės aktualijomis – papasakojo apie atminimo lenta pažymėtą sovietmečiu statytą elektros pastotę, kuriai sumūryti buvo panaudoti žydų antkapiai.

„Atminimo lenta – laikinas sprendimas, kol nebus išmontuota pastotė. Tačiau Vilniuje aptikta ir keletas kitų statinių iš sunaikintų žydų kapinių paminklinių akmenų, kuriais privalome pasirūpinti ir deramai išsaugoti mirusių atminimą. Svarbu, kad žydų bendruomenė supranta, jog ne visus objektus bus įmanoma išardyti. Tokias vietas kaip tilto atramos, pano, atraminės sienelės – susitarėme paženklinti nuolatinėmis atminimo lentomis“, – pasakojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Paklaustas apie ryšių su žydu bendruomene stiprinimą, R. Šimašius pasidžiaugė, kad su bendruomene randama bendra kalba visais klausimais.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt